LONDÝN – Prestupové leto v anglickej futbalovej lige prinieslo nový rekord, aj keď hráči majú na zmenu dresu ešte týždeň. Dvadsiatka klubov utratila podľa spoločnosti Deloitte za posily už 1,5 miliardy libier. Prekonali tým doterajšie maximum z leta 2017, kedy vydali na prestupy 1,43 miliardy libier.
"Výdavky v letnom prestupovom období signalizujú, že obchodný model klubov Premier League sa po pandémii dal dohromady," citovala agentúra AFP Chries Wooda, zástupcu riaditeľa pre športové záležitosti v spoločnosti Deloitte.
Premier League clubs have broken their transfer window record, spending £1.5bn this summer, according to a study by Deloitte  pic.twitter.com/YVyFiCyyNo
"Hoci je to povzbudivé, je dôležité, aby kluby dodržiavali politiku zodpovedných a udržateľných výdavkov. Musia vyvážiť túžbu byť konkurencieschopné na ihrisku a chrániť svoju dlhodobú finančnú stabilitu a životaschopnosť," dodal.
Počas leta kluby minuli za hráča viac ako za celú minulú sezónu. Najdrahšiu posilu si zaobstaral Liverpool, ktorý kúpil z Benfiky Lisabon útočníka Darwina Núňeza za 85,5 milióna libier.

source