V redakcii Aktuality.sk sme od začiatku nezávislí a vo verejnom záujme sprístupňujeme dôležitý spravodajský obsah pre všetkých našich čitateľov zadarmo. Na to, aby sme mohli aj naďalej pripravovať kvalitné spravodajstvo a neustále sa zlepšovať, potrebujeme aj vašu podporu.

Exotika je hitom jesene a nadchádzajúcej zimy. Obľúbené destinácie Slovákov rastú o stovky percent na čele s Dubajom – cestovná kancelária Pelikán pri ňom na základe dát eviduje nárast o 4-tisíc percent.
Top exotickými destináciami sú aj Mexiko či Dominikánska republika, ktoré sľubujú exotickú dovolenku v Karibiku bez testu, bez karantény a s cenovkou od približne tisíc eur – v cene so spiatočnou letenkou, ubytovaním a tiež stravovaním all inclusive.
V ponuke cestovných kancelárií však cestovatelia nájdu aj obľúbenca minulej sezóny – Zanzibar, či Maurícius, ktorý je pre zahraničných turistov otvorený od 1. októbra.
V spolupráci s cestovnou kanceláriou Pelikán vyberáme šesť tipov na exotickú dovolenku počas zimy, ktorej cenovka začína už od približne tisíc eur na osobu.
Vynovený plážový rezort umiestnený na jednej z najkrajších pláží – Bavaro Beach bola zaradená UNESCOm medzi top desať najkrajších na svete.
Dominikánska republika je známa svojimi all inclusive rezortmi, tento nie je výnimkou – v obľúbenom letovisku Punta Cana na cestovateľov čakajú all inclusive služby či vonkajší bazén zasadený medzi tropické záhrady.
Hostia v rezorte nájdu päť reštaurácií – s mexickou či talianskou kuchyňou, sedem barov či množstvo športových aktivít – v cene pobytu si môžu hostia vychutnať napríklad šnorchlovanie, kurz potápania či paddleboard a kayakovanie.
Rezort je vhodný aj pre rodiny s deťmi, na ktoré čaká ich vlastný detský klub či ihrisko, pre rodičov je samozrejmosťou wellness centrum.
Pobyt v štvorhviezdičkovom rezorte Vista Sol Punta Cana je k dispozícii od približne 1000 eur na osobu s ubytovaním na osem nocí. V cene je zahrnutá spiatočná letenka z Viedne či stravovanie formou all inclusive a letiskový transfer.
Trojhviezdičkový hotel na Mauríciu sa nachádza v obľúbenom letovisku Mont Choisy priamo na pláži. Medzi jeho hlavné výhody tak patrí vynikajúca poloha – dovolenkári sa vedia rýchlo presunúť do obľúbeného letoviska Grand Baie či na trek v Black River Gorge.
Priamo v hoteli majú hostia k dispozícii reštauráciu či bar, nájdu v ňom tiež infinity pool. Ide o skvelú destináciu pre rodičov, ktorí si chcú vychutnať dovolenku bez detí, či bezdetné páry – ide totiž o adults only hotel.
K dispozícii je tiež bohatá ponuka výletov v rámci ostrova, kurzy potápania za príplatok či služby salóny krásy.
Pobyt v trojhviezdičkovom hoteli Mystik Life Style na Mauríciu zoženú dovolenkári v ponuke od približne 1200 eur na osobu.
V cene je zahrnuté ubytovanie na sedem nocí, spiatočná letenka s odletom z Viedne či Budapešti a tiež stravovanie formou all inclusive a letiskový transfer. Za poplatok je navyše možné zarezervovať si pobyt s priamym letom z Viedne.
Jedna zo svetovo najkrajších pláží – Bavaro Beach, je skvelou cieľovou destináciou pre dovolenku v Dominikánskej republike, konkrétne v letovisku Punta Cana.
V rezorte na hostí čaká až jedenásť reštaurácií – napríklad s talianskou či ázijskou kuchyňou, k dispozícii sú tiež dva bary. Hostia si vychutnajú množstvo športových aktivít – k dispozícii majú golfové ihrisko aj moderné fitness centrum.
Samozrejmosťou je moderné spa centrum s množstvom relaxačných procedúr. Ide navyše o ideálnu destináciu pre rodiny s deťmi, pre ktoré je pripravené množstvo aktivít, ale aj samostatný detský bazén či akvapark.
Pobyt v päťhviezdičkovom rezorte Melia Caribe v obľúbenom letovisku Punta Cana zoženú dovolenkári od necelých 1350 eur na osobu. V cene je zahrnuté ubytovanie na osem nocí, stravovanie formou all inclusive a tiež letiskový transfer a spiatočná letenka s odletom z Viedne.
Štvorhviezdičkový zanzibarský rezort priamo na pláži je obľúbenou voľbou pre rodiny s deťmi. V rezorte nájdu hostia tri reštaurácie – s medzinárodnou i domácou kuchyňou, a hneď niekoľko barov s výhľadom na Indický oceán či na súkromnej pláži.
Rezort sa nachádza v blízkosti golfového ihriska Sea Cliff Golf Resort, hostia však majú k dispozícii aj množstvo ďalších športových aktivít – vodných či nevodných spolu s rekreačným centrom, ale aj dvoma tenisovými kurtami.
Pre dokonalý relax dovolenkárov je k dispozícii moderné wellness centrum s bohatou ponukou relaxačných procedúr.
Pobyt v štvorhviezdičkovom rezorte na Zanzibare zoženú dovolenkári od približne 1100 eur na osobu. V cene je zahrnuté ubytovanie na sedem nocí, spiatočná letenka s odletom z Viedne a stravovanie formou polpenzie či letiskový transfer.
Mexiko bude túto zimu jednou z top destinácií Slovákov – obľúbenou voľbou je aj štvorhviezdičkový rezort na dlhej piesočnatej pláži neďaleko Playa del Carmen – Viva Wyndham Maya.
Ponúka bohatý all inclusive s denným občerstvením, snackmi a miestnymi alko aj nealkoholickým nápojmi počas celého dňa. Samozrejmosťou sú aj animačné programy, bohatá ponuka nemotorizovaných športov či miestna diskotéka.
Hotel je výbornou destináciou pre rodiny s deťmi – pre najmenších cestovateľov je k dispozícii bohatý animačný program. Hostí poteší tiež päť hotelových reštaurácií či spa centrum s množstvom relaxačných procedúr.
Pobyt v štvorhviezdičkovom rezorte Viva Wyndham Maya v Mexiku zoženú dovolenkári od približne 1300 eur na osobu.
V cene je zahrnuté stravovanie formou all inclusive, letiskový transfer a tiež spiatočná letenka z Viedne. Dovolenkári si za doplatok tiež môžu vybrať možnosť priameho letu z Viedne.
Na juhovýchodnom pobreží Zanzibaru sa nachádza najlepší štvorhviezdičkový rezort pláže Jambiani – Spice Island. Hostia v ňom majú k dispozícii krásne tropické záhrady či vonkajší bazén s dĺžkou viac ako 30 metrov.
Pre dokonalý relax je k dispozícii wellness centrum, gastronomický zážitok zaručia jedlá miestnej a tiež medzinárodnej kuchyne.
Na mieste je možné vychutnať si množstvo športových aktivít – napríklad v centre vodných športov.
Pobyt v štvorhviezdičkovom rezorte Spice Island na Zanzibare zoženú dovolenkári od približne 1200 eur na osobu. V cene je zahrnuté ubytovanie na sedem nocí, stravovanie formou polpenzie a tiež spiatočná letenka s odletom z Viedne a letiskový transfer.
Pridajte sa k našej komunite, ktorá bojuje za spravodlivý a slušný štát, a podporte prácu našej redakcie. Teraz k nej navyše môžete získať až dve knihy úplne ZADARMO.
Zostaňte v obraze, všetky dôležité novinky vám zašleme na váš e-mail.
Aktivujte si službu a dostávajte upozornenia na najdôležitejšie správy dňa

source