Zlá nálada? Šup sem s čokoládou alebo s koláčikom! Funguje to dokonale. Lenže psychické rozpoloženie a emócie nie je možné neustále dopovať jedlom – stáva sa z toho závislosť a telo si žiada viac a viac cukru. Ako na to ísť zdravo a šetrne? Rozhodne je zásadné správne sa starať o svoj črevný mikrobióm.
Hormón šťastia, sérotonín, vzniká práve v črevách. Jedlo však nie je jedinou stratégiou. A sme opäť pri základných pilieroch: Rozmanitá, kvalitná a čerstvá strava, pohyb, spánok, slnko, odpočinok… O konkrétnych potravinách pre pohodovú náladu viac povie výživový poradca Petr Havlíček.
Petr Havlíček (* 1969) je jeden z najznámejších českých výživových poradcov. Je absolventom Vysokej školy poľnohospodárskej v Brne, výživou a zdravým životným štýlom sa zaoberá už od roku 1995. Najviac sa zapísal do povedomia osemročným účinkovaním v seriáli TV Prima „Ste to, čo jete“, mal tiež obľúbený program na Rádiu Impuls, o výžive napísal 6 kníh. K jeho klientom patria či patrili mnohí vrcholoví športovci (Kateřina Neumannová, Roman Šebrle, Petra Kvitová) aj ďalšie celebrity.
Obsah vznikol v spolupráci Pravdy s MALL.TV.
Pozrite si viac epizód relácie Ide o zdravie.
© Autorské práva vyhradené
Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.
a získajte užitočné informácie na každý deň
© OUR MEDIA SR a. s. 2022. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ, viac info.

source