Vývojári aplikácií a hier odhalili v obchode Play pomerne závažnú chybu, ktorá ovplyvňuje vyhľadávanie obsahu. Vo výsledkoch vyhľadávania sa nezobrazuje nový obsah aj napriek tomu, že zadáte jeho presný názov. 
K aplikáciám a hrám, ktoré boli do obchodu Play pridané len čerstvo, sa teda užívateľ dostane viac-menej len cez priamy odkaz. Nový obsah je tak v nevýhode oproti obsahu, ktorý sa v Google Play nachádza dlhšie.
Ako príklad poslúži nová mobilná hra „Deliver The Duck Water Game“. Ak tento názov zadáte do vyhľadávania v obchode Play, hru vám nezobrazí. Len súvisiaci obsah. To, že hra sa v obchode Play skutočne nachádza, môžete zistiť v tomto odkaze.
vyhladavanie
Zaujímavosťou je, že sa hra zobrazí až potom, čo kľúčové slová zadáte v takomto formáte – „Deliver_The_Duck“. Zdá sa, že ide o chybu v algoritmoch a nie úmysel. Asi neexistuje dôvod, na základe ktorého by Google nové aplikácie a hry vo výsledkoch vyhľadávania úmyselne skrýval.
Android Authority odkazuje na stránku technickej podpory Google, kde vývojári na problém hromadne poukazujú. V tejto chvíli sa vo vlákne diskusie nachádza viac ako 200 príspevkov.
Podľa Google Issue Tracker sa už problémom zaoberajú vývojári spoločnosti Google. Snáď situáciu ozrejmia a hlavne napravia čo najskôr.
Napíšte niečo a stlačte Enter pre spustenie hľadania. Stlačte Esc pre zrušeniel.

source