štvrtok, 23 marca, 2023
ÚvodAuto-motoNová Dacia Duster je za dverami. Tretiu generáciu sa podarilo nafotiť pri...

Nová Dacia Duster je za dverami. Tretiu generáciu sa podarilo nafotiť pri testovaní


Otázny pohon 4×4

Nateraz nezodpovedanou otázkou je, či nový Duster dostane aj pohon všetkých kolies. Ako sme spomínali, stáť bude na novej platforme, konkrétne CMF-B Low Spec, ktorú v súčasnosti využíva Logan, Sandero či Jogger. Už tušíte ten zádrhel? Ani jedno z týchto áut totiž nedisponuje pohonom 4×4. Podľa niektorých zdrojov navyše daná platforma pohon všetkých kolies nepodporuje. Bude preto zaujímavé sledovať ako sa s tým Dacia popasuje, bola by totiž škoda, ak by Duster o štvorkolku prišiel. 

Čo sa týka ponuky motorov, tak podľa dostupných informácii by mala byť aj naďalej dostupná benzínová verzia s LPG. Trojvalec 1.0 TCe s nepriamym vstrekovaním však nahradí nový turbom preplňovaný agregát 1.2 TCe. Zároveň by mal pribudnúť aj hybridný variant, no podrobnosti zatiaľ nepoznáme. 

Kedy Dacia plánuje oficiálne predstaviť novú generáciu Dusteru, je taktiež otázne, no pravdepodobne sa tak stane až v budúcom roku. A ten systém 4×4? Niekto tvrdí, že zadnú nápravu by mohol poháňať už len elektromotor a teda verzia s pohonom všetkých kolies by bola dostupná ako hybrid. Nechajme sa prekvapiť. 

source

RELATED ARTICLES

Most Popular