Potom, čo v uplynulých mesiacoch začal pridávať nielen titulky, ale aj dabing do stoviek dovtedy ponúkaných seriálov a filmov, teraz prichádza ďalší logický krok.
Od utorka si slovenskí a českí používatelia Netflixu nájdu v ponuke viacero známych titulov domácej kinematografie.
Našincov poteší predovšetkým úspešný film režiséra Petra Bebjaka Čiara. Okrem tohto titulu si však na Netflixe už môžete pozrieť aj rozprávku Anjel pána 2, Kozí príbeh 1 a 2, f, drámy Ja, Olga Hepnarová, Backstage či komédie ako Špindl, Cesta z mesta, Cesta do lesa, Gympl, Vejška alebo Padesátka.
Už dávnejšie Netflix zaradil aj české historické drámy ako Milada a Diablova milenka.
Podľa facebokovej stránky Netflix CZ+SK Fans to pritom nie je zďaleka posledná veľká zmena, ktorá nás čaká.
Pravdepodobne ešte tento týždeň by mal Netflix ponúknuť užívateľom aj kompletné české rozhranie. To okrem iného znamená preklad názvov, popisiek seriálov a filmov do češtiny a samozrejme ešte viac českých tituliek či dabingu, ktorý by mal byť k dispozícii aj pre slovenských užívateľov.
Okrem toho už od novembra sa očakáva ďalší prísun veľmi známych českých a slovenských titulov, z ktorých by sa viaceré dali označiť ako za kultové, tak aj veľmi čerstvé novinky.
Niečo k tejto téme naznačil v nedávnom rozhovore pre Aktuality.sk aj producent DNA Production a seriálu Za sklom Rasťo Šesták.
„Ak sa dohodneme, tak už od novembra. Ale teraz nemôžem k tomu povedať viac. Rokujeme zatiaľ o jednom našom filme,” skonštatoval na margo kontaktov s Netflixom.
Zostaňte v obraze, všetky dôležité novinky vám zašleme na váš e-mail.
Aktivujte si službu a dostávajte upozornenia na najdôležitejšie správy dňa

source