hľadaj na refresheri
Netflix sa chystá v priebehu leta vydať takmer 40 filmov. Nie všetky ťa však upútajú.
Netflix sa chystá v priebehu leta vydať takmer 40 filmov. Nie všetky ťa však upútajú.
Netflix ohlásil, že v lete 2022 vydá každý týždeň minimálne jeden film. Počas niektorých týždňov dokonca aj dva až tri. Nie všetky však budú stáť za tvoj čas. Pri množstve filmov netušíme, či vôbec majú potenciál, keďže na ne Netflix nevydal ani jeden trailer.
 
Na niektoré z nich sa však tešíme buď pre hercov, ktorí v nich hrajú, alebo pre tvorcov, ktorí ich natočili. Tu je 10 celovečerákov, ktoré nás upútali a ktoré by mohli dopadnúť celkom dobre. 
V akčnom filme sa herec Omar Sy (seriál Lupin) spolčí so svojím starším kamarátom a obaja policajti sa vydajú na cestu po Francúzsku s úmyslom odhaliť drogový obchod. Nečakane sa však z neho vykľuje veľký kriminálny prípad.
 
Vojnový film z prostredia druhej svetovej vojny nebude o veľkých akčných scénach. Nie je to akčný blockbuster, ale skôr trilerová dráma. Zachytí pokus Spojencov, ktorí sa snažia oklamať Hitlera a jeho podriadených. Snažia sa ich presvedčiť, že zaútočia na Grécko a nie na Sicíliu. Ako chceli nacistov oklamať? Pomocou mŕtvoly, ktorú vyplaví more.
 
Nevšedný a nezabudnuteľný príbeh z druhej svetovej vojny natočil John Madden (Miss Sloane) a zahrali si v ňom Colin Firth (Kráľova reč), Matthew Macfadyen (známy zo seriálu Succession) či Jason Isaacs (Lucius Malfoy z Harryho Pottera).
 

Najnovší film Adama Sandlera od Netflixu nebude jednou z jeho priemerných komédií. V dráme Hustle si zahrá športového skauta, ktorý vyhľadáva talentovaných basketbalistov. Jedného dňa narazí na veľký talent, nádejný športovec však pochádza zo zahraničia a dostať sa do NBA bude pre neho nesmierne náročné. 
 
Dvaja väzni si v tomto filme medzi sebou vybudujú silný vzťah, zatiaľ čo čelia svojej bolestivej minulosti. Uväznení však nie sú vo väznici, ale v špičkovom zariadení. V blízkej budúcnosti totiž vláda väzňom umožňuje skrátiť si trest tak, že sa stanú dobrovoľníkmi na testovanie nových drog a liekov.
Keď jeden z väzňov začne dostávať lieky podporujúce vytvorenie pocitov lásky, okamžite začne spochybňovať svoje emócie a rozohrá nebezpečnú hru. Akčný triler natočil režisér Joseph Kosinski (Oblivion, Tron: Legacy, Top Gun: Maverick) a zahrali si v ňom Chris Hemsworth, Miles Tiller či Jurnee Smollett.
 
Úspešný tvorca animovaných filmov Chris Williams (režíroval Big Hero 6 a Moanu) natočil skvelo vyzerajúci príbeh o dievčati, ktoré sa spriatelilo s morskou príšerou. Najväčším problémom je, že tak spravilo na lodi lovcov príšer. Dokáže ostatných presvedčiť, aby zviera nezabíjali? The Sea Beast sa prezentuje sympatickým teaser trailerom, čo v nás vzhľadom na kvalitnú filmografiu režiséra vzbudzuje optimizmus, pokiaľ ide o výslednú kvalitu tohto počinu. 
 
Toto je asi najočakávanejší projekt z celého článku. Ide totiž o najdrahší film, aký kedy Netflix natočil. Stál vyše 200 miliónov dolárov a pôjde o akčný špionážny triler od režisérov Avengers: Infinity War a Endgame (Anthony a Joe Russo).  
 
Príbeh je založený na románe Marka Greaneyho z roku 2009. Hlavnou postavou je takzvaný Gray Man aka Court Gentry, bývalý agent CIA a nájomný vrah na voľnej nohe. Hrá ho Ryan Gosling (La La Land). Proti nemu sa postaví ďalší agent a jeho bývalý kolega Lloyd Hansen v podaní Chrisa Evansa (Captain America). Film sa natáčal aj v Česku.
 
Najnovší animovaný film o nindža korytnačkách postaví ikonických nindžov proti mimozemskej hrozbe. Varuje ich pred ňou niekto, kto pricestoval z budúcnosti. Bude to skôr pre mladších, no starších divákov poteší informácia, že herec a producent Seth Rogen chystá vlastnú verziu animovaného filmu o nindža korytnačkách, ktorý by mal byť drsnejší.
 
Herec Jamie Foxx tu hrá ťažko pracujúceho otca, ktorý sa snaží zabezpečiť stabilný život pre svoju dcéru. Lenže jeho každodenná práca nespočíva v čistení bazénov, ako si všetci myslia. V skutočnosti zabíja upírov ako člen medzinárodnej únie lovcov upírov. Okrem Foxxa si v snímke zahrali aj Dave Franco, Snoop Dogg či Scott Adkins. Režíroval J. J. Parry, pre ktorého pôjde o režijný debut. 
 
Kevin Hart a Mark Wahlberg si zahrajú kamošov, ktorí sa po dlhom čase stretnú, aby zažili kvalitný víkend. Majú dosť rodinného života a chcú sa poriadne odviazať. Ako to však už pri takýchto komédiách býva, celé sa to neuveriteľne zvrtne a obaja kamaráti zažijú víkend, na ktorý nikdy nezabudnú. Okrem nich si v komédii zahrali aj Regina Hall či Jimmy O. Yang. Režíroval John Hamburg (Why Him?).
 
O tejto snímke nevieme takmer nič, no pochádza z Južnej Kórey a od tvorcov, ktorí majú skúsenosti s akčnými filmami. Dej sa zameria na tajného agenta trpiaceho stratou pamäti. Aby toho nebolo málo, musí sa zúčastniť na veľmi nebezpečnej akcii. 
 
 
Refresher je poprednou a vedúcou stránkou pre mladých ľudí u nás doma, je každodennou destináciou pre ľudí, ktorí sa zaujímajú o hudbu, módu, filmy, techniku a všetko to najzaujímavejšie zo sveta a domova.
Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

source