Majitelia smartfónu Samsung Galaxy S5 už niekoľko týždňov čakajú na aktualizáciu s najnovším Androidom 5.0 Lollipop, ktorá sa objavila ešte minulý rok v Poľsku. Ako všetci dobre vieme, aktualizácie Samsung (aj Google) uvoľňuje regionálne, a tak musíme počkať, kým sa na rad dostane aj Slovensko. Ak ste ale tak nedočkaví, ako my v redakcii, tak by ste si Samsung Galaxy S5 mohli aktualizovať na novší Android 5.0 manuálne, cez Odin. Prinášame vám jednoduchý návod na to, ako to urobiť. Ak máte ešte predtým, ako začneme, nejaké otázky, tak prejdite na koniec tohto článku, kde nájdete sekciu FAQ (často kladené otázky).
Aktualizované 19. januára, 15:00 – Pridali sme odkaz na stiahnutie slovenskej verzie ROM s Androidom 5.0 pre Samsung Galaxy S5.
Na zvládnutie tohto návodu budete potrebovať počítač s operačným systémom Windows (najlepšie 7 a novší), program Odin a samotný Android 5.0 pre Samsung Galaxy S5. Pozor, ide o poľskú slovenskú verziu ROM, ktorá je ale určená výhradne pre model SM-G900F. Ak máte zariadenie zo zahraničia, alebo máte v Nastavenia > Informácie o zariadení > Číslo modelu iný typ ako SM-G900F, tak si musíte stiahnuť príslušnú ROM. Nezabudnite tiež na driver pre váš smartfón. Keď budete mať všetko stiahnuté a váš smartfón bude mať aspoň 80% batérie, môžete prejsť na ďalší krok.
Ešte pred inštalovaním nového Androidu sa uistite, že máte zálohované všetky vaše dáta. Počas procesu by ste o ne nemali prísť, no človek nikdy nevie. Predtým, ako niečo urobíte, vás tiež upozorňujeme, že celý proces robíte na vlastné riziko a nijako nezodpovedáme za softvérové či hardvérové poškodenie vášho zariadenia. Ak na svojom zariadení máte root a alternatívnu ROM, po aplikovaní tohto návodu sa zariadenie dostane do tzv. stock stavu a prídete o ne.
samsung-galaxy-s5-odin
O tom, že bol tento proces úspešný, váš bude informovať jednak program Odin vľavo hore zeleným políčkom Passed s údajom o trvaní a na vašom zariadení by ste mali vidieť hlášku o optimalizácií Android aplikácií vo vašom zariadení. Keď sa optimalizácia skončí, vaše zariadenie od váš bude vyžadovať PIN kód. po jeho úspešnom zadaní si môžete užiť najnovší Android 5.0 Lollipop! 🙂
V prípade problémov napíšte do tohto vlákna na Android fóre, kde vám ostatní používatelia môžu pomôcť. Veríme, že ste boli úspešní a v týchto chvíľach si užívate nový systém na Samsungu Galaxy S5!
Otázka: Stratím týmto návodom záruku na svojom mobile?
Odpoveď: Nie.
Otázka: Zmení sa nahraní ROM cez Odin počítadlo KNOX?
Odpoveď: Nie.
Otázka: Vymaže mi aktualizácia cez Odin moje dáta?
Odpoveď: Ak všetko pôjde tak, ako má, tak nie. Pre prípad vám ale odporúčame zálohu dát.
Otázka: Dá sa tento návod aplikovať aj na počítači s Linuxom a na Macu?
Odpoveď: Nie, na tieto systémy nie je Odin dostupný. Musíte využiť iný program.
Otázka: Stratím po aktualizovaní zariadenia cez Odin root?
Odpoveď: Áno, zariadenie sa vráti do základného stavu a prídeš o ROM (a s ňou o všetky dáta), aj root.
Vybrať iný model ako Samsung Galaxy S5
Pravidlá diskusie
Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

Sme Android fanúšikovia a nadšenci mobilných technológií. MojAndroid.sk je najčítanejšia stránka o Androide na Slovensku
Copyright © 2010-2022 MojAndroid.sk (ISSN 1338- 6700) Virtual studio spol. s r.o., Android je ochranná známka spoločnosti Google LLC., Webdesign by kennymax
+

source