Prezradíme vám trendy v bývaní, ktoré sú z roka na rok vyhľadávanejšie. Návrat k tradíciám a k prírode je jediná cesta, ako byť v skutočnom živote šťastnejší.
Najväčšie trendy v interiéri na rok 2022: Odborník prezradí kľúč k šťastnému bývaniu
Súčasné trendy v bývaní hovoria jasnou rečou – na prvom mieste sa nachádza téma udržateľnosti a celkovo lásky k prírode, k matke Zem. Ľudia chcú čoraz viac tráviť čas v obklopení zelene, v spojení s prírodou, jej typickými materiálmi, vôňou a farbami.
Práve to ich totiž robí šťastnejšími. Vytvorte si v domove miesto, ktoré bude pre vás oázou pokoja, ale zároveň zdrojom pozitívnej energie, nálady a šťastia. 
Kombinácia zelene a svetielok je ideálnym riešením, ako spríjemniť váš interiér či exteriér. Stačia naozaj malé zmeny s veľkým efektom.

Peletovacie ohrievače na terasy a balkóny
Téma, ktorá je aktuálna už teraz v lete, aj keď jeseň je ešte ďaleko. Kúrenie. Spojenie tradície a novodobých technológií so sebou prináša nové možnosti, ktorých sa netreba báť. Zabudnite na stereotypy a buďte otvorení inováciám aj v oblasti kúrenia. Trendy sa za posledné dekády zmenili a napríklad také domáce krby tiež. 
Tie dnes môžu mať celkom inú podobu a ovládať ich môžete pomocou smart technológií, ktorých fanúšikom sme aj my. Kto ich nevyskúšal, neuverí, ako im dokážu spríjemniť komfort života.
„Dobrý dizajn nie je len o estetike, ale aj funkčnosti. Aj preto sa trendom v interiérovom dizajne stávajú spotrebiče, ktoré zabezpečia teplo domova aj v najtuhšej zime, vyzerajú štýlovo a zároveň sú nenáročné na údržbu. Dôležitá je aj stránka diverzifikácie zdrojov vykurovania, aktuálna situácia ukazuje, že je veľmi výhodné byť aspoň čiastočne nezávislý od elektriny alebo plynu. Trendom je rovnako návrat ku starým dobrým krbom, kachliam či akumulačným peciam,  ale staviť môžete aj na supermoderné interiérové ohrievače na brikety alebo pelety. Okrem toho, že sa v nich kúri ekopalivami s neutrálnou uhlíkovou stopou, celé sa ovládajú cez smart technológie – od nastavenia času zakúrenia, cez teplotu, ktorú chcete dosiahnuť. Cez mobil si napríklad nastavíte, že o sedemnástej chceme mať v obývačke 22 stupňov, pec sama rozhodne, o koľkej treba zakúriť, sama naozaj podkúri a kým prídete domov, máte krásne teplo. Môžete si užívať krásnu hru plameňov a nemusíte pohnúť ani prstom. Mnohé z týchto vychytávok sa dokonca ovládajú hlasom.“ povedal Peter Zelina, odborník na ekologické kúrenie zo spoločnosti LES – zelená energia.

Spojenie s prírodou a nezávislosť od elektriny a plynu
Fascinujúca hra plameňov. Ohrievače na terasy a balkóny sú čoraz viac populárne a ešte budú narastať. Svetlá jednoducho dotvárajú atmosféru tak, ako to nedokáže nič iné. Aj v tomto prípade sa všetko točí okolo ekológie, čo je len pozitívne a my tomu dávame veľké plus. 
„Veľmi trendy sú aj peletovacie ohrievače na terasy a balkóny. Okrem toho, že poskytujú príjemné sálavé teplo, dotvárajú atmosféru fascinujúcou hrou plameňov. Na niektorých sa dá dokonca aj grilovať. Hitom budúcoročnej grilovacej sezóny budú grily na pelety. A keďže trendom je všetko zelené a ekologické, je dobré vedieť, že brikety a pelety sa vyrábajú z hoblín a pilín, ktoré sú na pílach brané ako odpad. Vysušia sa a potom sa silno zlisujú. Tým sa dáva drevu druhá šanca na život v podobe eko paliva s vysokou výhrevnosťou, nulovou prácnosťou pri kúrení a neutrálnou uhlíkovou stopou. Našimi briketami v krbe kúri napríklad Zuzana Vačková, a to je pani trendseterka,“ dodáva Peter Zelina.
Súčasťou trendov je aj stolovanie, ktoré sa nesie v prírodnom duchu. Ľanový obrus, kvetinová výzdoba, štýlové riady – to všetko tvorí atmosféru, ktorá spája ľudí. Drevené lavičky, veľa vankúšov, to všetko v boho štýle, ktorý je spätý s prírodou. V súčasnosti je veľký návrat svietnikov. My sme objavili jeden vkusný svietnik Jacky na Westwingnow.sk. Večera v prírode v takomto earthy boho štýle je jedinečným zážitkom. 

Večera v prírode
Vybrať si dnes vázu chce schopnosť vedieť sa rozhodovať. Trendy totiž ukazujú samú krásu. Keramické vázy sú akýmsi návratom do minulosti v prepojení so súčasnými trendmi. Hrubá textúra ponúka možnosť kombinovať nielen štýly, ale aj materiály. Kameninová váza zo Zarahome, akú vám dnes predstavujeme ako príklad je ideálnou dekoráciou, či už sa rozhodnete pre prázdnu vázu alebo naplnenú. Najväčšie trendy súčasnosti jasne poukazujú na zeleň. Všade a veľa. Obklopenie sa zeleňou prispieva k lepšej nálade, pozitívnemu mysleniu a celkovo relaxácii. Sú to naozaj detaily, ktoré vplývajú na našu psychiku a to oveľa viac, ako si možno uvedomujeme.

Keramické vázy a veľa zelene
Nebojte sa kombinovať, svetielok nikdy nie je dosť. Záhradné svetelné reťaze si pripisujú jeden úspech za druhým. Svetelná reťaz Berry Cellbes.sk svieti jemným teplým svetlom a môžete ju umiestniť ako vonku, tak aj dnu. Ak sa chystáte robiť doma oslavu, je ideálna do párty stanu, alebo len tak nad stôl či na strom. Tento trend si zamilovali milovníci záhradných posedení, ktorí radi trávia čas pod holým nebom. Vďaka jednoduchému detailu, ktorý vás nestojí takmer nič, si môžete doma vykúzliť atmosféru a miesto ako z dovolenky. 

Záhradné svetelné reťaze
Článok bol pripravený v spolupráci s www.lestn.sk.

source