Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.
Email, alebo heslo ktoré ste zadali, nebolo správne. Prihlásenie bolo neúspešné.

TIP NA KNIHU Štyri priateľky, štyri popletené životy a jeden nevšedný čokoládový klub
Nezabudnuteľné seriálové postavy: Alf mal síce sto rokov už dávno, ale rozumný nebol ani trochu
Už v stredu štartuje MISIA 10, nenechajte ich v tom samotných!
Rozhovor s Anitou Soul: O chlapčekoch, ktorí vyskakujú z postieľky, o cigánoch, ktorí idú do neba a o albume, ktorý bude netypický
Národná cena starostlivosti DOBRÉ SRDCE pozná víťazov
Medzinárodný festival komornej hudby Konvergencie
Pesnička, ktorú by ste nemali zmeškať. Jan Bendig a Michal David sa spojili, aby priniesli niečo, čo nestačí počuť len raz!
Galavečer venovaný pamiatke Divy Assoluty, Edite Grúberovej s Maestrom Pavlom Bršlíkom a ďalšími
Iba samotný streamovací gigant Netflix vydá v novom roku zopár desiatok zaujímavých filmov, no a poriadne sa do nich už obúvajú aj Apple alebo Disney. Toto je zoznam najočakávanejších a najlepších z nich.
Odsledovať program platformy Netflix je z dlhodobého hľadiska naozaj náročné, keďže na rozdiel od štúdií neoznamujú svoje premiéry vopred. O veľkolepej premiére filmu sa tak môžeme dozvedieť len pár mesiacov alebo týždňov pred jeho spustením na internete. Určite môžeme očakávať v priebehu roka niekoľko ďalších a zatiaľ neohlásených počinov. 

 
#1 The Gray Man  
 
Red Notice je aj dnes najdrahším filmom z dielne Netflixu, nech už ho rozmetali recenzie akokoľvek, túto skutočnosť nezmenia. Je veľmi pravdepodobné, že toto prvenstvo Red Notice odoberie práve The Gray Man (snímka by mala stáť viac ako 200 miliónov dolárov). Red Notice stál 200 miliónov dolárov, ale na samotnom filme to cítiť omnoho menej. Diváci po celom svete tak dúfajú, že The Gray Man bude omnoho lepšie vyzerajúci a má na to všetky dôležité predpoklady.
 

 
 
#2 Blonde 
 
Stačí, ak sa povie, že vo filme bude hrať Ana de Armas a okamžite je celý svet plný očakávaní. Tentoraz to bude ešte o niečo špeciálnejšie, pretože v ňom hlavná hviezda z Knives Out, alebo z posledného Bonda, zosobní nezabudnuteľnú a snáď už navždy nadčasovú Marilyn Monroe. Predlohou pre film sa stala rovnomenná knižná predloha od autorky Joyce Carol Oates. Autorom scenáru je Andrew Dominik. Nebudeme sledovať presnú biografiu, ale skôr fiktívny vhľad do života slávnej hviezdy, takže dramatizácia deja je priam nevyhnutná. Ana de Armas je na fotkách z natáčania jednoducho neodolateľná.  


 
 
#3 Knives Out 2 
 
Prvá časť bola príjemným prekvapením z rúk režiséra Riana Johnsona, ktorý v tomto prípade naozaj potreboval úspech, keďže jeho predošlý film Star Wars: The Last Jedi čelil rozporuplnému dopadu a podľa niektorých pochoval celú trilógiu. Knives Out však bola perfektná detektívna krimi, ktorá vám dokázala brať dych až do samotného konca.  
Johnson pracoval s perfektnými hercami na čele s Anou de Armas a Chrisom Evansom. Na plno ukázal úžasné režisérske schopnosti a priniesol veľmi príjemne pôsobiacu záhadu. Vybral dobré prostredie a vytvoril podmanivé postavy. Natáčanie druhej časti prebiehalo v Taliansku a dočkáme sa úplne iného hereckého obsadenia.  
 

 
 
 
#4 Against the Ice  

 
Ide o opakované stretnutie hercov Nikolaja Costera Waldaua a Charlesa Danceho. Ak vám tieto mená nič nehovoria, možno ste nevideli slávnu fantasy: Hry o tróny, kde si spolu zahrali otca a syna z rodu Lennister.  
Film je inšpirovaný knihou dánskeho spisovateľa Enjara Mikkelsena, ktorý popisuje expedíciu z roku 1909. Expedícia mala dokázať, že Grónsko je jeden ostrov, pretože jeho severovýchodnú čas si nárokovali Spojené štáty. Expedícia dvoch mužov bola plná strádania a návrat z tejto výpravy, ktorá potvrdila teóriu o Grónsku, bol dlhší než muži predpokladali. Keď sa však konečne vrátili, našli zničenú loď v ľade a prázdny tábor.  

 

 
#5 Na západe nič nové  
 
Povinné čítanie dostal Netflix do filmovej podoby. Netflix kúpil adaptáciu knihy, ktorú napísal Erich Maria Remarque. Známe dielo je kritikou 1. svetovej vojny. Autor podal obraz o udalostiach na fronte a svojho času šokoval širokú verejnosť a z knihy sa tak stal bestseller. Hlavný hrdina Paul Bäumer, ktorého vo filme stvárni Daniel Brühl, zažije najprv šikanu na výcviku a neskôr sa jeho železný patriotizmus stretne s krutou realitou priamo na fronte.  Film je tak právom jedným z najočakávanejších projektov, ktoré by sa v budúcom roku mali na Netflixe objaviť.  
 

 

 
Zdroj: Netky Nikoleta Preložníková / Netflix
Foto:  Netflix
BRATISLAVA – Srdcový infarkt. Niekedy prudký, inokedy nenápadný. Prichádza nečakane a neohlásene. A môže aj opakovane. Každá jeho „nevítaná návšteva“ vám môže zobrať život. A nemusí. Je to aj vo vašich rukách.
BRATISLAVA – Európsky urologický týždeň sa každoročne venuje niektorej dôležitej téme z oblasti urológie. Odborníci z oblasti urológie sa snažia osvetou povzbudiť ľudí, aby mysleli na svoje zdravie a nezanedbávali prevenciu, prvé príznaky ochorení, či potrebné urologické vyšetrenia.
BRATISLAVA – O jóde sa už popísalo veľa, no mnoho ľudí o ňom nevie takmer nič. Je potrebný pre správny vývin plodu v tele matky, pre správnu činnosť štítnej žľazy, nuž a okrem iného výrazne pomôže aj pri zlej činnosti imunitného systému.
KOVÁČOVÁ – Obec Kováčová vo Zvolenskom okrese pre infláciu zatiaľ nerobí podstatné opatrenia a ani nevypína verejné osvetlenie.
BRATISLAVA – Nahradiť by ich mal príspevok zo štátneho rozpočtu v zákonom stanovenej výške.
LONDÝN – Liz Truss, kandidátka na britskú premiérku to vylúčila, energetické spoločnosti však hovoria, že k takémuto kroku nakoniec príde.
BRATISLAVA – Prípadné vyplatenie príspevku vo výške 50 percent z 13. dôchodku na jeseň tohto roku považuje za nedostatočné.
BRATISLAVA – Minister hospodárstva v demisii Richard Sulík hovorí, že v tomto bode nám už nepomôže ani zastropovanie cien energií.
LONDÝN – Vedenie Formule 1 sa rozhodlo od nadchádzajúcej sezóny navýšiť počet šprintových pretekov. To znamená, že počet šprintových pretekov sa zdvojnásobuje, dejiská su zatiaľ neoznámené.
BRAGA – V posledných zápasoch Ligy Národov sa rozhodovalo, kto postúpi do najlepšej štvorky. V dôležitom zápase v portugalskej Brage zvíťazilo Španielsko nad domácim Portugalskom 1:0.
HARRISON – Futbalisti Argentíny sú vo výbornej forme! V medzištátnych stretnutiach sú neporazení už 34 zápasov a pred MS v Qatare jednoznačne patria medzi favoritov.
BRATISLAVA – Slovenskí futbalisti budú pri žrebe na ME 2024 figurovať až v piatom výkonnostnom koši. Za spadnutie až do piateho výkonnostného koša zodpovedali naše nevýrazné výkony v Lige národov.
S Luciou Hurajovou bola radosť porozprávať sa, lebo z jej hlasu sa šíri čosi, čo potrebujeme i chceme, keď je deň pridlhý a prekvapia nás všelijaké búrlivé okolnosti. O svojom hereckom pôsobení bezprostredne rozpráva tak, až na chvíľu, možno malú, ale predsa chvíľu, zatvoríte oči a budete si predstavovať, aké by to bolo, keby ste i vy stvárňovali cudzie osudy, keby ste i vy mali mená vtesané do filmov a seriálov.
Premýšľala som, ako začať tento článok, ako najlepšie predstaviť Michala Škombára, lebo by si zaslúžil oveľa viac pekných slov, vlastne by si zaslúžil toľko pekných slov, koľko sa len v slovníku nachádza. Trpí ochorením, ktoré sa označuje ako spinálna svalová atrofia, a aj keď by som rada upútala pozornosť aj na to, lebo v spoločnosti by sme mali vedieť, že nie každý má šťastie, aby v chodidlách cítil trávu a aby v behu strácal dych, radšej napíšem, ako ho vnímam ja.
BRATISLAVA – Už dnes si naši židovskí bratia a sestry pripomenú Vysoký židovský sviatok. Slávia Rosh Hasanu, teda židovský Nový rok.
BRATISLAVA – Známa kozmetická firma AVON pozýva už túto sobotu, 24.9.2022 na 12. ročník tradičnáho Avon pochodu ulicami Bratislavy.
Čo dieťa doma začuje, to potom v škole s radosťou zopakuje. Čo dieťa doma uvidí, to potom bez obáv napodobní.
Mandy si odtrpela aj za sto životov, nie je stará, vôbec nie, a keby sa malo hodnotiť len na základe veku, potom ona by vzbudzovala dojem, že ako mladá nemá nárok na trápenia. Nemá prečo v noci nespať, nemôžu ju prebudiť nočné mory, nemôžu ju bolieť oči od sĺz.
Rozprávky milujeme zrejme všetci, či nás ešte trápia školskými vedomosťami, alebo sa ideme zodrať, aby sme poplatili účty a nejako aj dobre požili, lebo keď ich sledujeme, zrazu je všetko sladšie, príjemnejšie a nádejnejšie.
Dá sa odpozorovať, že v spoločnosti nastáva znechutenie, ľudia si prežili príliš veľa zlého a primálo dobrého. Zmenili sa istoty, alebo lepšie napísané, istoty sa zrútili a čo bolo aspoň obstojné, je odrazu horšie ako zlé.
BRATISLAVA – Pacientom s rakovinou krvi by sa aj na Slovensku mal zlepšiť prístup k inovatívnej a modernej liečbe.
BRATISLAVA – Genetika má vplyv na mnohé oblasti nášho zdravia, ochorenia súvisiace so vzhľadom nie sú výnimkou. Vedecké štúdie dokazujú, že genetika ovplyvňuje vznik psoriázy až na 90 % a tiež to, že za rozvojom androgenetickej alopécie môže stáť genetika až do miery 80 %.
BRATISLAVA – Pokiaľ čakáte na novú vakcínu proti koronavírusu, účinnú aj pre subtyp omikron, máme pre vás dobrú správu.
BRATISLAVA – Po letnej sérii výjazdových dní na východnom Slovensku pokračuje komisárka pre osoby so zdravotným postihnutím Zuzana Stavrovská a časť jej tímu trojicou jesenných výjazdových dní.
Priateľstvá máme, aby bolo s kým sa smiať, s kým plakať, s kým sa hnevať, s kým prichádzať o rozum a o koho sa oprieť, keď je tajomstiev priveľa.
Bola to taká obyčajná štvorčlenná rodina, v ktorej rodičia usmerňovali a rozdávali rady na počkanie, a deti, jedno dievča v tínedžerských rokoch a jeden chlapec, čo si ho ešte puberta nenašla, trucovali a vymýšľali, ako sa aj patrí, až kým sa v jeden večer neprihodilo niečo neobyčajné. Niečo, takpovediac, mimozemské, a to naozaj.
BRATISLAVA – Už pozajtra, 21.9.2022 budú opäť Maroš Kramár, Martin Mňahončák, Anka Šišková, Karin Haydu, Juraj Bača a ďalšie osobnosti rozvážať v Bratislave certifikáty
Anitu Soul netreba obzvlášť predstavovať, stačí si čo i len pomyslieť na jej meno a sluch si vytvorí spomienku na hlas, ktorý je sám o sebe príbehom. Príbehom o talente, o úsilí, ktoré sa vyplatí podstúpiť, o odriekaní, ktoré má na konci sladkú odmenu a o čase, ktorý nás vychováva a mení.
Facebook
Twitter
Google+

source