Každá rodina má svoje špecifické potreby a požiadavky. Vybrať auto, ktoré ich všetky zabezpečuje, nie je vôbec jednoduché. Superb bol označený za jednotku v niekoľkých oblastiach, ktoré sú pre rodinné auto kľúčové a to: priestor, spoľahlivosť, odolnosť, pomer ceny a kvality. Umiestnil sa dokonca v prvej trojke v kategórii bezpečnosť.


Spoľahlivosť je pri kúpe každého auta veľmi dôležitým aspektom. Nikto nechce tráviť drahocenné hodiny čakaním na záchranu odstavený niekde na okraji cesty, nehovoriac o drahých opravách. Podľa vlastníkov aut ťa so značkou Lexus stretnú podobné nepríjemnosti len veľmi zriedka a ty si tak môžeš užívať jazdu bez zbytočných starostí o nečakané poruchy. Podľa prieskumu podstupujú autá značky Lexus najnižší priemerný počet opráv ročne.


Kategória ekologických aut je špecifická, keďže ako jediná nie je vyhodnocovaná používateľmi, ale tímom expertov s bohatými skúsenosťami. A aké autá do tejto kategórie vlastne spadajú? Všetky tie, ktorých CO2 emisie neprekročia 50g/km. Túto podmienku splnilo iba 31 modelov. Z nich sa v prvej trojke umiestnil aj Volkswagen Golf GTE a Tesla Model S.


Jazda v meste je nedielnou súčasťou každodenného života väčšiny z nás. Státie v kolónach a nekonečné hľadanie parkovacieho miesta je samo o sebe dostatočne otravné. Preto stojí za to mať v meste auto, ktoré situáciu ešte nekomplikuje poruchami, ale naopak ponúkne komfort, odolnosť a spoľahlivosť. Víťaz kategórie preukázal vo všetkých týchto oblastiach vynikajúce výsledky.


Pri kúpe auta doň investujeme nemalé peniaze a práve preto veľa ľudí hľadá ten najlepší pomer ceny a kvality aký si môžu dovoliť. V tejto kategórii sa jednoznačným víťazom stáva Kia Rio.


Toto auto sa ukázalo ako vynikajúci spoločník na niekoľkohodinové cesty. Osvedčilo sa svojou odolnosťou, spoľahlivosťou a nízkou cenou opráv. Za tieto oblasti získalo najlepšiu možnú známku. Výborné hodnotenie získal aj za úžasné pohodlie, ktoré ponúka.


Spomedzi všetkých kategórii je táto najsubjektívnejšia, keďže jej hranice sú definované len jej názvom. Väčšina majiteľov sa však zhodla a za víťaza tejto kategórie označila Mazdu MX-5, ktorá bola zároveň ocenená za najlepší vzhľad.


Opäť jedna z kategórii, ktorá sa neudeľuje jednotlivým modelom, ale celej značke. Pod pojmom vlastnosti sa chápu vymoženosti ako klimatizácia, satelitná navigácia, integrácia smartfónov,… a porovnáva sa, ktorý výrobca je pri produkcii týchto prvkov najlepší. Nissan vyhral tesne pred automobilkami Kia a Škoda.


Vybrať víťaza tejto kategórie nebolo vôbec jednoduché, keďže technológie sa neustále vyvíjajú a autá sú každým rokom modernejšie. Konečný víťaz si získal srdcia ľudí najmä za svoju bezpečnosť a kvalitu prevedenia.


Posledná z troch kategórii, ktoré sa rozdávajú celej značke. Pri porovnávaní pomeru ceny a kvality vyšla Dacia ako bezkonkurenčný víťaz, a to najmä vďaka modelom Sandero a Sandero Stepway.


Ak si majiteľom psa, pravdepodobne máš svojho miláčika veľmi rád a doprial by si mu to najlepšie. Psíčkari z Veľkej Británie sa zhodli na tom, že ideálnym autom, ktoré berie ohľad aj na štvornohých priateľov je Honda Civic a to najmä vďaka svojej priestrannosti.


Väčšina nových vodičov ocení jednoduché a malé autá, pretože sú ľahšie ovládateľné. Keďže väčšina týchto vodičov zelenáčov sú mladí ľudia, štýl tiež zohral svoju úlohu pri výbere favorita. Významným rozhodovacím faktorom bola aj cena. Jednoznačným víťazom sa stala Kia Rio.


Celkový víťaz tesne predbehol BMW 1 aj Peugeot 3008. Pre jej majiteľov je Octavia absolútna jednotka v odolnosti a vo využívaní priestoru. Vynikajúce výsledku ukázala aj v oblasti spoľahlivosti a priestrannosti. Octavia má obrovskú konkurenciu a podarilo sa jej vyhrať len tesne. Kto získa titul budúci rok?


zdroj: autotrader.co.uk
Ďakujeme, že čítaš Startitup. V prípade, že máš postreh alebo si našiel v článku chybu, napíš nám na redakcia@startitup.sk.

source