Máte chuť na dobrý film z dielne našich českých susedov? V tom prípade sme si pre vás pripravili zoznam najlepších českých filmov, ktoré sa oplatí pozrieť.
Len nedávno sme vám priniesli zoznam najlepších slovenských filmov. Dnes pokračujeme výberom najlepších českých filmov. Ešte predtým, ako sa do toho pustíte, upozorňujeme, že sa nejedná o rebríček a poradie je čisto náhodné. Poďme na to.
Žáner: Dokumentárny
Tri dospelé herečky sa na sociálnych sieťach vydávajú za neplnoleté dievčatá, aby v priamom prenose prežili skúsenosti dospievajúcich dievčat. V hodnoverných kópiách detských izbičiek si dopisujú a skypujú s dospelými mužmi, ktorí ich na internete vyhľadali a kontaktovali. Dokumentárny film V síti zachytáva nevhodné správy, sexuálne obťažovanie či dokonca vydieranie.
Žáner: Komédia / Dráma
Hlavnými hrdinami filmu sú obyvatelia staršieho paneláku, ktorí sedia na domovskej schôdzi a pokúšajú sa o nemožné. Snažia sa spoločne vyriešiť problémy týkajúce sa správy ich bytového domu. Nájdu sa medzi nimi idealisti, ktorí sa všetkými silami snažia zachrániť situáciu, kontrolóri, ktorí kontrolujú riadny priebeh schôdze, ale aj takí, čo sabotujú každé rozhodnutie. Príbeh je založený na hre Spoločnosť vlastníkov.
Žáner: Dokumentárny
Dokumentárny film, ktorý vznikol v česko-francúzskej koprodukcii, sleduje príbeh jedného z popredných českých režisérov – Miloše Formana. Ide o ucelený životný portrét, ktorý sumarizuje jeho cestu za úspechom ale i trápenie. Súčasťou dokumentu sú i doposiaľ nevidené snímky zo súkromných archívov a autobiografické spomínanie, ktoré narozprával Formanov syn Petr.
Žáner: Komédia
Věra sa rozhodla splniť posledné prianie svojho zosnulého manžela – zabehnúť maratón. Emancipovaná mama troch dcér v tom nevidí problém, proste si trasu rozdelia na 4 diely a maratón zabehnú ako šťastná rodina. Ani jedna z dcér sa však do behu nehrnie, každá z nich má dosť vlastných starostí. Svojrázna mamina musí zapojiť všetky svoje sily aby rodinnú štafetu previedla cez všetky prekážky.
Žáner: Dráma / Komédia
Nevraživý starý pán, profesor Rypar, poskytne dočasné útočisko mladému Vietnamcovi Songovi, ktorého našiel ukrytého na svojej streche. Ale ako to môže celé dopadnúť, keď sú dvaja úplne odlišný ľudia nútení zdieľať jeden priestor? Ich súžitie však prináša kopec tragikomických situácií, prekvapivých nápadov a riešení.
Žáner: Dráma / Historický
Film rozpráva o vzostupe a páde vlády, ktorá do dnešného dňa ovplyvňuje životy miliónov ľudí. Neuveriteľný, ale pravdivý príbeh o Zděnkovi Tomanovi, šéfovi českej zahraničnej rozviedky, ktorý významne ovplyvnil vývoj povojnového Československa. Dej odkrýva temné obdobie, takzvanej tretej republiky v rozmedzí rokov 1945 – 1948.


Svetapple.sk je najväčší slovenský Apple magazín. Všetko, čo o Apple potrebuješ vedieť, nájdeš u nás na jednom mieste.
Každodenné info o firme Apple, zariadeniach iPhone, iPad, Mac, Apple Watch a ďalších. Apple návody, Apple recenzie, Apple novinky aj Apple servis. So všetkým ti poradíme na svetapple.sk.
Magazín svetapple.sk prevádzkuje spoločnosť Netspree s.r.o.
IČO: 48167657
DIČ: 2120076189
VAT: SK2120076189 ($7a, prenesenie daňovej povinnosti)
Kontaktný e-mail: [email protected]

source