hľadaj na refresheri
Koľko z nich si videl?
Koľko z nich si videl?
Netflix to so slovenským a českým trhom myslí naozaj vážne. Takmer každý deň pribúdajú nové filmy a seriály s dabingom a fanúšikovia tuzemských projektov sa častokrát dočkajú aj nových prídavkov v podobe našich filmov.
 
Na Netflixe je k dnešnému dňu veľké množstvo takýchto filmov, či už ide o klasiky z 20. storočia alebo novšie filmy. My sme sa rozhodli zamerať práve na tie „novšie snímky“. Konkrétne sme vybrali 10 najlepších filmov 21. storočia, ktoré momentálne nájdeš na Netflixe, respektíve, ktoré sa podarilo nájsť nám. 
 
Česká kinematografia je oproti našej o dosť rozsiahlejšia. Tamojší filmári sú veľmi všestranní a vo svojej tvorbe pokrývajú celú paletu žánrov. Dôkazom je aj podarené akčné krimi o gangsterovi Radimovi Kraviecovi, prezývanom Káčko. Ten si vďaka šikovným intrigám a drsným podrazom postupne nahrabe nehorázny majetok, vysmievajúc sa zákonu priamo do tváre.
 
Káčka postupne zrádzajú jeho spolupracovníci, postáv je čoraz menej a zväčša končia s guľkou v hlave. Príbeh plný nečakaných zvratov drží diváka v napätí vďaka úžasnej dynamike deja a skvelým výkonom Hyneka Čermáka i Predraga Bjelaca.
 

Dej filmu sleduje kroky profesora Rypara (Alois Švehlík). Ten sa úplnou náhodou na streche svojho domu stretáva s mladým Vietnamcom Songom (Duy Anh Tran), ktorému poskytne útočisko. V paneláku, kde spolu Rypar so Songom musia spolunažívať, sa ale nachádza aj sympatická mladá susedka (Mária Bartalos).
 
O scenár aj réžiu sa postaral talentovaný český herec Jiří Mádl, na ktorého si skôr spomenieš ako na herca z tínedžerských komédií typu Snowboarďáci (2004), Rafťáci (2006), Gympl (2007) či Vejška (2014). Natočil však aj podarený film Pojedeme k moři a minulý rok aj vydarenú dramédiu Na streche, ktorú ti touto cestou odporúčame všetkými desiatimi.
 

Slovenská dráma získala v roku 2017 vo svojej kategórii Generation na prestížnom filmovom festivale Berlinale najcennejšie ocenenie, ktorým je Kryštálový medveď. Snímka ti predstaví tri generácie žien. Najstaršia Irena (Johanna Tesařová) porodila svoju dcéru Luciu (Katka Kamencová) tesne pred 40-tkou, no svoju rolu matky celý život odmietala. Na starobu je chorá, no to jej nebráni používať citové vydieranie a vyhrážky na to, aby dosiahla to, čo chce.
Lucia sa zo svojej matky v živote veľmi nepoučila a až keď na svet priviedla dcéru Jarku (10-ročná Vanessa Szamuhelová) si uvedomila, že rolu mamy nechce prijať ani ona. Výsledkom je rodina s nedostatkom blízkosti, intimity a lásky. A to sa nám príbeh ešte len začína.
 

Čo sa dozvieš po odomknutí?
Refresher je poprednou a vedúcou stránkou pre mladých ľudí u nás doma, je každodennou destináciou pre ľudí, ktorí sa zaujímajú o hudbu, módu, filmy, techniku a všetko to najzaujímavejšie zo sveta a domova.
Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

source