Fotogaléria
4
fotiek v galérii


Vďaka šikovným študentkám, z ktorých sa stali uznávané docentky a inžinierky, na univerzite spúšťajú výskumy s potenciálom zmeniť spôsob, akým tvoríme architektúru okolo seba, ako budeme liečiť chorých a zranených ľudí, ale aj to, ako správne vychovať budúcu generáciu v jednej z najperspektívnejších oblastí súčasnosti.
Vyučuje vývoj počítačových hier
Emília Pietriková (35), Fakulta elektrotechniky a informatiky TUKE
Už v detstve jej boli viac ako bábiky bližšie skladačky, legá či puzzle. „Keď som v 18. rokoch stála pred rozhodnutím kam na vysokú, voľba bola jasná - informatika. V súčasnosti už pôsobí ako docentka na Fakulte elektrotechniky a informatiky. „V našom tíme sa s kolegami venujeme predovšetkým oblasti pochopenia a porozumenia programom. Programovanie je činnosťou s vysokými kognitívnymi požiadavkami. To často odrádza, ba dokonca bráni, stať sa programátormi, veľakrát aj talentovaným mladým ľuďom. Jedným z praktických výstupov našej práce je profilovanie znalostí programátorov a skúmanie, do akej miery ovládajú programovacie jazyky. Snažíme sa analyzovať, aké zvyky si pri programovaní osvojili a kde sú ich rezervy,” opísala. „Vyučujem aj predmet dizajn a vývoj počítačových hier, o ktorý majú študenti veľký záujem. Časť prednášok je vedená odborníkmi z herného priemyslu,” dodala.

Šikovná docentka z Katedry počítačov a informatiky sa zameriava aj na kvalitu samotného zdrojového kódu. „Pri tvorbe softvéru je dôležité najmä to, či sme ho vytvorili čo najjednoduchšie a optimálne. Ak si programátor osvojí techniky na písanie kvalitného kódu, ušetrí do budúcna čas a energiu nielen sebe, ale aj iným softvérovým inžinierom pri čítaní kódu, hľadaní chýb, optimalizácii či opätovnej použiteľnosti výsledného riešenia,” zdôraznila. Za svoj najväčší úspech považuje fakt, že mohla viesť študentov, z ktorých mnohí dnes riadia alebo sa podieľajú na riadení informaticky zameraných spoločností na východnom Slovensku.
Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou FPD Media, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

source