Copyright 2022 Československá filmová společnost, s.r.o. · Webdesign by Kennymax
Vďaka financiám z reklamy prinášame kvalitné a objektívne informácie. Povoľte si prosím zobrazovanie reklamy na našom webe. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.
Zdroj: promotér
Najznámejší fínski sláčikoví interpreti, štvorica menom Apocalyptica, predstaví v dvoch slovenských amfiteátroch svoj deviaty štúdiový album. Cell-0, ako album nazvali, je dielom bez akejkoľvek vokálnej stopy, trojicu čelistov dopĺňa len bubeník Mikko Sirén. Ústrednou témou programu bude, podľa slov Eicca Toppinena, „Božská častica“, ktorá je vo vnútri každého z nás. Je jadrom všetkého, všetko z nej pochádza a všetko v nej aj končí. Neprekvapí, že v podaní skupiny Apocalyptica bude téma rozvíjaná čisto inštrumentálne.

Apocalyptica
​Skupina Apocalyptica vznikla v roku 1993 a na hudobnú scénu vtrhla neopočúvanou interpretáciou pôvodne metalových skladieb aranžovaných pre violončelo. Okrem repertoáru metalových legiend ako Metallica, Sepultura, Panthera či Rammstein sa kvarteto venuje aj klasickej hudbe a v súčasnosti tvoria hlavne vlastné skladby. Dôkazom, že skladať vedia na úrovni, je aj spomínaný mierne konceptuálny album Cell-0.

Či už si vyberiete Terchovský amfiteáter 17.6.2022 alebo o deň neskôr, 18.6.2022, Amfiteáter Rača v Bratislave, zažijete úchvatnú inštrumentálnu show v podaní štvorice fenomenálnych hudobníkov. To by nepochybne dosvedčili všetci, ktorí si vystúpenie vyvolávajúce zimomriavky nenechali ujsť už pred pár rokmi. Ceny vstupeniek organizátori ponechali na úrovni z roku 2019 a začínajú na 25 €. Vstupenky kúpite v sieti Maxiticket.
Pripomeňte si dokonalú verziu nesmrteľného hitu v podaní Apocalypticy:

Fínskej štvorici budú v Bratislave robiť support priekopníci stoner rocku, skupina Mofokiller. Jej tvorba je ovplyvnená americkou rockovou scénou. Energia, silné texty a kombinácia stoner metalu so slovenčinou ju robí na slovenskej hudobnej scéne jedinečnou. Na scéne sa predvedú aj bratislavskí prog metalisti Castaway, ktorí takto pred rokom vydali svoje veľmi dobre hodnotené EP s názvom Everflowing Past. Na ňom kapela ukazuje, aký dlhý kus cesty hudobne prešla od začiatku svojho fungovania. V Terchovej budú robiť support domáci matadori Arzén a MAD Frequency.

© Copyright 2022 Slovenská produkčná, a.s. Webdesign by Kennymax Developed by eFabrica

source