Klasické automobily ako sedany, kombíky či bežné hatchbacky to majú v poslednom čase čoraz ťažšie. Zaujať zákazníkov sa totiž značky snažia najmä športovo-úžitkovými vozidlami a na doteraz horúco obľúbené segmenty sa akoby postupne zabúdalo.
Predajné štatistiky síce hovoria jasnou rečou a napríklad na Slovensku je podiel SUV a iných osobných modelov v rebríčku desiatky najpredávanejších áut za rok 2021 približne rovnaký, s pribúdajúcimi rokmi sa však tento trend bude zrejme meniť.
Aj Mercedes-Benz, prémiový výrobca automobilov, už vo veľkom prezentuje elektromobilitu pod značkou Mercedes-EQ a zároveň sa podľa nemeckého denníka Automobildwoche zmienil, že s karosárskou verziou kombi svojich áut od roku 2030 skoncuje. Celý proces sa má začať v roku 2025, keď automobilka prestane vyrábať praktickú štýlovku CLA Shooting Brake.

​Môže za to klesajúci dopyt po týchto variantoch na veľkých trhoch ako Čína a USA, keď väčšina nadšencov značky vyhľadáva modely SUV a sedany. Začína sa tak obdobie, keď by záujemcovia nad kúpou kombíku s hviezdou na kapote nemali príliš čakať.
Do hľadáčika pritom môže padnúť nedávno predstavené „Céčko“ v terénne orientovanej verzii AllTerrain, ktorá kombinuje to najlepšie zo sveta kombíkov a športovo-úžitkových áut.

Vyše 1 200 kilometrov
Sympatický kombík aj napriek tlaku bruselských úradníkov nevypustil z ponuky dieselové agregáty, doplnil ich však elektrifikáciou – integrovaným štartovacím generátorom druhej generácie a 48-voltovým elektrickým systémom. Testovaný variant 220d tak pod kapotou ukrýva mild-hybridnú techniku, pričom z turbom prepĺňaného dvojlitra dokáže vytlačiť výkon 147 kW a 440…

source