Predstavená by malo byť onedlho.
Na veľké úniky sme si počas ostatných rokov zvykli, pričom tie z veľkej časti kazia napätie pred samotným predstavením dotknutých zariadení. Jedným z nich sa teraz stáva aj model Motorola Edge 2022, o ktorom nám viac prezradil portál PhoneArena. Vďaka nemu sme sa teraz dozvedeli základné technické parametre a dizajn pomerne zaujímavého telefónu. 
Zdroj uvádza, že predstavenie tohto telefónu s kódovým označením Motorola Dubai+ je očakávané v treťom štvrťroku 2022. Podľa uniknutých renderov sa zdá, že zostava fotoaparátov bude zložená z troch objektívov. Zadná stena zariadenia je plochá s mierne zaoblenými hranami. V strede sa už bude tradične nachádzať logo spoločnosti. 
Predná stena sa už môže pochváliť tenkými rámikmi a v strede umiestneným selfie fotoaparátom. Model Edge 2022 by mal mať rozmery 160,8 × 74,2 × 8,2 mm, pričom v mieste fotoaparátu by mala mať hrúbku 10,1 mm.
Telefón by mal byť vybavený 6,5-palcovým FullHD+ OLED displejom s obnovovacou frekvenciou 144 Hz. O chod zariadenia sa bude údajne starať čipová sada MediaTek Dimensity MT6879, zatiaľ čo dlhú výdrž zabezpečí 5 000 mAh batéria. Nie je však vylúčené, že na trh bude uvedená aj verzia s čipovou sadou Snapdragon.
Okrem vyššie uvedených technických parametrov sa však zdá, že tento telefón do svojej výbavy dostane aj podporu dotykového pera. Cena modelu Edge 2022 nie je zatiaľ známa, avšak už teraz môžeme povedať, že uvedený smartfón bude na základe výbavy patriť do strednej triedy, od čoho sa bude odvíjať aj jeho cena. 
Zdroj: PhoneArena
Prečítajte si aj:
Ďalšie tlačové správy >>

source