viac k téme Rusko-Ukrajinský konflikt
Na burze v Moskve v pondelok čiastočne obnovili obchodovanie. Obchodovanie s akciami a dlhopismi v Moskve 25. februára, čiže deň po začiatku ruskej invázie na Ukrajinu, pozastavili, pretože akcie sa prepadli o 33 percent. Moskovský trh v pondelok o 13:00 otvorili len pre niektoré ruské vládne dlhopisy. Informuje o tom portál bbc.com.
Pred otvorením obchodovania sa výnosy z ruských štátnych cenných papierov zvýšili o takmer 20 percent, čiže na rekordnú úroveň. Vyššie výnosy znamenajú, že ruská vláda bude musieť platiť vyššie úroky, ak si bude požičiavať na dlhopisovom trhu. Znamená to totiž, že investície do ruských štátnych cenných papierov sú riskantnejšie.
„Predpokladá sa, že ruská centrálna banka bude pomerne agresívne nakupovať domáce dlhopisy, aby podporila upadajúci trh a ekonomiku,“ povedala pre BBC Swetha Ramachandranová, investičná manažérka zo spoločnosti Gam investments.
Súhlasím s podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Na tejto stránke môžu byť umiestnené reklamné odkazy, alebo reklamné produkty.

source