sobota, 3 júna, 2023
ÚvodEkonomikaMinisterstvo zdravotníctva zabezpečilo pokračovanie urgentu v Malackách minimálne do konca roka

Ministerstvo zdravotníctva zabezpečilo pokračovanie urgentu v Malackách minimálne do konca roka

Ministerstvo zdravotníctva SR zabezpečilo pokračovanie urgentu v malackej nemocnici.

Nedostatok personálu

„Po rokovaniach ministra zdravotníctva Michala Palkoviča so zástupcami Univerzitnej nemocnice Bratislava a ďalších bratislavských nemocníc sa podarilo zabezpečiť dostatočný počet lekárov, ktorí budú od 1. júna slúžiť na malackom urgentnom príjme,“ uviedlo ministerstvo s tým, že vďaka tomu bude zabezpečená dostupnosť urgentnej zdravotnej starostlivosti pre obyvateľov Záhoria.

Vedenie nemocnice minulý týždeň avizovalo, že urgentný príjem ukončí svoju činnosť k 1. júnu z dôvodu nedostatku kvalifikovaného personálu.

Čaká sa na Nemocnicu Bory

„Ministerstvo zdravotníctva má záujem, aby bol urgentný príjem v Nemocnici Malacky k dispozícii pre pacientov do momentu, kým sa neotvorí urgentný príjem v Nemocnici Bory,“ konštatuje ministerstvo vo svojom vyjadrení.

Ako dodáva, aj preto v priebehu apríla predložil na rokovanie vlády SR novelu nariadenia vlády, ktorým sa predĺžila doba zaradenia malackého urgentu I. typu do siete urgentných príjmov do konca roka 2023.

Dočasne stabilizovaná situácia

Pokračovanie urgentu potvrdila aj Nemocnica Malacky. Na spoločnom postupe sa dohodlo vedenie Nemocničnej a.s. s Ministerstvom zdravotníctva SR.

Situáciu sa nám podarilo na obmedzený čas stabilizovať v rámci výpomoci externých lekárov, ktorých zabezpečilo ministerstvo zdravotníctva v koordinácii s ostatnými poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti. Dohodli sme sa, že urgentný príjem bude poskytovať zdravotnú starostlivosť aj po 31. máji,“ povedal riaditeľ Nemocnice Malacky Miroslav Kočan.

source

RELATED ARTICLES

Most Popular