Expanzia stuttgartských elektromobilov bude pokračovať aj v budúcom roku. Na rade je SUV v triede E ako súrodenec EQE.
Stuttgart doslova zbrojí v pretekoch o čo najskorší prechod k elektromobilom. Len tento rok predstavil modely EQA, EQB, EQE, vlajkovú loď EQS a k tomu pribalil koncepty EQT a EQG. To ale nie je koniec, na budúci rok prídu najmenej dve novinky a tou prvou bude elektrické SUV strednej triedy EQE SUV, teda „off-roadový“ súrodenec EQE. Postaví sa medzi už známe EQC a pripravované EQS SUV, ktoré bude druhou hlavnou novinkou roka 2022. Stuttgart už elektrické éčko do terénu usilovne testuje. Na rozdiel od EQC, EQA a EQB využije modernejšiu elektrickú platformu EVA 2.0, ktorá bola vyvíjaná výlučne pre elektrický pohon a ktorú už využíva EQE a EQS.
Aj preto sa očakáva, že EQE SUV bude mať veľmi podobné parametre. To znamená batériu s kapacitou 90 kWh a zadný elektromotor s výkonom 215 kW. Keďže však aj EQE čaká rozšírenie ponuky verzií, niet pochýb, že SUV dorazí tiež s pohonom oboch náprav 4Matic a s tým súvisiacim vyšším výkonom. Pravdepodobná by mohla byť aj vyššia kapacita batérií – až 108 kWh, podobne ako v má vlajková loď EQS. A dokonca sa šepká o ostrých verziách z dielne AMG EQE SUV 43 a EQE SUV 63 s výkonom až do 500 kW. Špionážne snímky naznačujú, že aj SUV si bude zakladať na čo najlepšej aerodynamike, hoci koeficient odporu vzduchu sedanu iste nedosiahne. V kabíne by sme zas mali nájsť obrí displej Hyperscreen.
Výrobu EQE SUV spustí Mercedes-Benz v budúcom roku v americkom závode Tuscaloosa, kde bude schádzať po boku klasických SUV s konvenčným pohonom. Nasledovať by malo ešte väčšie EQS SUV, ako pendant EQS a elektrická alternatíva ku GLS a v roku 2024 aj pravoverný elektrický off-road EQG, odvodený z triedy G, na svojej vlastnej platforme. Medzitým nás poteší aj elektrická trieda T, ktorá sa rodí v spolupráci s Renaultom ako luxusnejšia verzia Citanu alias Renaultu Kangoo.
© Autorské práva vyhradené
Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.
a získajte užitočné informácie na každý deň
© OUR MEDIA SR a. s. 2022. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ, viac info.

source