štvrtok, 23 marca, 2023
ÚvodEkonomikaMaterská spoločnosť Silicon Valley Bank vyhlásila „reorganizačný“ bankrot

Materská spoločnosť Silicon Valley Bank vyhlásila „reorganizačný“ bankrot

Americká SVB Financial Group, materská spoločnosť skrachovanej Silicon Valley Bank (SVB), vyhlásila „reorganizačný“ bankrot a žiada o ochranu pred veriteľmi.

SVB Financial Group už nie je pridružená k Silicon Valley Bank po tom, čo ju prevzala Federálna spoločnosť pre poistenie vkladov (FDIC).

SVB Securities a SVB Capital fungujú

Silicon Valley Bridge Bank, ktorá je nástupcom skrachovaného finančného ústavu pod jurisdikciou FDIC, nie je zahrnutá v konkurznom procese.

Viac o téme: Krach Silicon Valley Bank

Proces nezahŕňa ani súčasti SVB Securities, SVB Capital a jej komplementárne partnerské subjekty. Tie naďalej fungujú normálne.

SVB Financial Group môže vďaka procesu „zachovať hodnotu pri hodnotení strategických alternatív pre svoje cenné podniky a aktíva, najmä SVB Capital a SVB Securities“, uviedol v piatok riaditeľ pre reštrukturalizáciu v SVB Financial Group William Kosturos.

SVB skrachovala minulý týždeň

Financovaný dlh pre SVB Financial Group je približne 3,3 miliardy dolárov v celkovej sume istiny nezabezpečených zmeniek.

Neexistuje žiadna pohľadávka voči SVB Capital alebo SVB Securities. SVB Financial Group má tiež v obehu 3,7 miliardy dolárov prioritných akcií. SVB Financial Group tvrdí, že má likviditu približne 2,2 miliardy dolárov, a tiež aj ďalšie hodnotné účty investičných cenných papierov a iné aktíva, pre ktoré skúma strategické možnosti.

Silicon Valley Bank skrachovala minulý týždeň po tom, ako zažila tradičný run na vklady, keď si vkladatelia urýchlene vyberali všetky svoje financie. Bol to druhý najväčší krach banky v USA od roku 2008. Cez víkend sa federálna vláda rozhodla chrániť všetky vklady bánk, dokonca aj tie, ktoré prekročili limit FDIC 250-tisíc dolárov na individuálny účet.

(1 EUR = 1,0595 USD)

source

RELATED ARTICLES

Most Popular