Manželia ukladali peniaze do trezoru niekoľko rokov: Zmizlo im 45 miliónov korún
© 2022 News and Media Holding a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
29.4. 2021 19:00 V roku 2003 zmizlo z trezoru 45 miliónov slovenských korún. Skutok z ktorého je obžalovaný Lehel Horváth sa stal v banke, ktorá sa nachádza v Dunajskej Strede.
Pred senátom Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v prípade hrobára zločineckej skupiny sátorovcov Lehela Horvátha vypovedal Tibor Farkaš. Jeho manželke majiteľky v roku 2003 zmizlo z trezoru 45 miliónov slovenských korún. Vykonávateľom krádeže mal byť zavraždený Čaba Karika.
„Do trezora sme ukladali firemné peniaze. Rozhodol som sa, že peniaze nebudem mať na účte. Veril som, že v trezore budú lepšie chránené,“ začal svoju výpoveď Tibor Farkaš.
Manželia ukladali peniaze do trezoru niekoľko rokov. „V čase krádeže sa v trezore nachádzalo asi 45 000 000 slovenský korún. O krádeži sme sa dozvedeli náhodou. Žena chcela vložiť do trezoru ďalšie peniaze. Následne mi volala z banky, že trezor je prázdny. Utekal som do banky, kde  som sa na vlastné oči presvedčil, že to je pravda. Na mieste sa už nachádzali pracovníci z banky. Dali sme si zavolať aj technika, aby sme sa pozreli, čo sa vlastne stalo. Z bezpečnostnej kamery sme zistili, že na mieste sa nachádzal pán Čaba Karika s taškou. “
Na otvorenie trezora bolo treba dva kľúče. Jeden mala pani Farkakšová, druhý zamestnanec banky. „K manželkinmu kľúču nemal nikto prístup. Ja si dokonca nepämatám ani číslo trezora,“ hovoril Farkaš.
Okrem Kariku spoznal  Farkaš na fotkách zhotovených bezpečnostnou kamerou aj Ivana Köváriho. Ten je spoluobžalovaný v prípade  krádeže 45 miliónov slovenských korún. Fotky sú zhotovené s časovým odstupom. Na mieste sa tým pádom nenachádzali spolu. Čiže do banky prišiel každý zvlášť.
„Nepämatám si, či som po krádeži kontaktoval Lehela. Pripúšťam, že je to možné a ak som sa ho v súvislosti s krádežou na niečo pýtal, tak zrejme iba či nevie, čo sa stalo s mojími peniazmi. Je mi za ťažko vyjadriť sa k nejakému podozreniu, ale usudzoval som zrejme, že by Lehel o tom mohol vedieť vzhľadom na to, že som registroval Ivan Köváriho aj Kariku ako jemu blízkych ľudí. Karika bol dokonca Lehelov zamestnanec.“
Krádež mala byť dohodnutá medzi Karikom, Lehelom Horváthom a Andrejom Reiszom. Po krádeži sa peniaze prerozdelili medzi sátorovcami.
Lehel Horváth sa mal neskôr obávať, že Čaba Karika bude svedčiť proti nemu. Údajný vykonávateľ krádeže 45000 000 slovenských korún skončil zaškrtený a zakopaný v nelegálnom hrobe.
 
Zomrela so zlomeným srdcom: KRÁĽOVNÁ AŽBETA II. prežila posledné mesiace v tichom smútku, zo straty princa Philipa sa nikdy nespamätala. Sú po ich odchode dni monarchie spočítané?
© 2022 News and Media Holding, a.s. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.

source