viac k téme Rusko-Ukrajinský konflikt
Slovenská lekárska komora (SLK) vníma slová prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej, ktoré v utorok odzneli v prejave o stave republiky pred poslancami parlamentu, veľmi pozitívne. Komora v tlačovej správe oceňuje najmä fakt, že prezidentka hodnotí situáciu v rezorte zdravotníctva ako veľmi vážnu.
SLK vyzdvihla najmä tie slová z prejavu Čaputovej, ktoré sami nedávno použili na tlačovej konferencii: „Dlhodobo vieme, že ľudí v zdravotníctve máme málo a že ich priemerný vek je vysoký. Preto je nevyhnutné, aby sa personálna stabilizácia v rezorte stala jednou z našich kľúčových priorít, inak to bude mať pre nás všetkých fatálne následky.”
SLK na konferencií minulý týždeň verejne vyzvala kompetentných, aby na stabilizáciu zdravotníckych pracovníkov v plánovanom rozpočte vyčlenili potrebné finančné zdroje.
„Pevne dúfame a veríme, že aj po prejave pani prezidentky si kompetentní uvedomia naliehavosť situácie a pochopia, že stabilizovať finančne zdravotníckych pracovníkov je pre nás všetkých životne dôležitou otázkou,” dodala komora.
Súhlasím s podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Na tejto stránke môžu byť umiestnené reklamné odkazy, alebo reklamné produkty.

source