Rozmanitosť pobrežia uchváti každého návštevníka, ktoré si nenechajte ujsť ani vy, počas vašej dovolenky na Mauríciu. Pláže žiariace farbami azúru, zafíru, indiga a nádhernej bieloby, sú ozdobou našej planéty, ktoré splývajú s modrým nebom v nekonečnej oceánskej diaľave.
Jedna z najkrajších pieskových pláží Trou aux Biches s dĺžkou 2 km sa vyznačuje azúrovou farbou mora a pozvoľným vstupom do mora, čím je tak vhodná pre rodiny s deťmi ako aj na rôzne športové aktivity, ako parasailing, vodné lyže, plavby loďkou ku útesu, ktorý sa nachádza v blízkosti a zároveň slúži aj ako vlnolam. Užiť si tu môžete potápanie či šnorchlovanie k tajomnému podmorskému svetu. Na pláži nájdete množstvo reštaurácií a barov s bohatou ponukou rybích špecialít, morských plodov, ako i rýchleho občerstvenia. Na tejto skvelej plážovej adrese v severovýchodnej časti ostrova sa nachádza aj obľúbený hotel Trou Aux Biches Beachcomber Golf Resort and Spa 5*.
Krásna, kľudná, upravená pláž Belle Mare sa nachádza vo východnej časti ostrova a je priam stvorená na dokonalú dovolenku s nádhernými výhľadmi, ktorých sa tu človek nedokáže nabažiť. Pobrežie lemuje biely piesok a exotické lagúny. Aj tu nájdete možnosti na potápanie alebo šnorchlovanie, ako aj windsurfing a kitesurfing. Obľúbená je tu i rybačka za tuniakmi. Na 2 km dlhej pláži sa nachádzajú kvalitné hotely s vynikajúcimi službami ako napríklad hotel LUX Belle Mare 5* alebo moderný hotel v tropickom štýle Long Beach – A Sun Resort Mauritius 5*, ktorý je ideálnym miestom pre rodiny s deťmi ako aj páry.
Nádherná piesková pláž ležiaca v juhozápadnej časti ostrova sa nachádza na polostrove Le Morne Barbant, ktorý je zapísaný aj na zozname UNESCO. Tu leží aj sopečné pohorie, ktoré je ikonou celého ostrova. Verejná pláž Le Morne, dlhá viac ako 600 m, je známa najmä medzi surfistami, windsurfistami a kitesurfistami. Pri tomto obľúbenom mieste nájdete aj hotel LUX Le Morne 5*.
Na západnom pobreží Maurícia leží obľúbená piesková pláž Tamarin v južnej časti známeho letoviska Flic en Flac a to v obklopení bujnej ostrovnej zelene smerom do vnútrozemia. Nájdete tu vynikajúce podmienky na surfovanie alebo windsurfing. Záliv Tamarin je rušným letoviskom, kde je množstvo reštaurácií, kaviarní a obchodov. Plytká voda poskytuje príjemné podmienky na kúpanie, do najhlbších vôd sa vstup neodporúča. Pre nízky výskyt koralov sú hlboké vody známe silnými prúdmi. Jemný piesok je zmiešaný s okruhliakmi. Ak túžite po súkromí, odporúčame pláž navštíviť počas týždňa. V blízkosti strediska Flic en Flac je situovaný hotel La Pirogue 4* s charakteristickými voľne stojacimi bungalovami s prehýbanými slamenými strechami, čo vytvára dojem absolútne ležérnej dovolenky v náručí bujnej zelene.
Pláž Pereybere sa nachádza približne 2 km východne od susedného Grand Baie. Na pláž sa dostanete jednoducho pozdĺž hlavnej pobrežnej cesty východne smerom na Cap Malheureux. Voda v tunajšej lagúne je hlboká a priezračná, a tak si na svoje prídu milovníci šnorchlovania. Je to živé miesto s množstvom stánkov s občerstvením, ktoré sú roztrúsené po celej pláži. Obľúbená je medzi turistami i miestnymi.
V juhovýchodnej časti ostrova Maurícius neďaleko prístavného mesta Mahebourg leží Blue Bay Beach. Pre pokojné kúpanie a odpočinok je lepšie navštíviť pláž cez týždeň. Počas víkendu je to obľúbené miesto pre obyvateľov z Mahebourgu. Atmosféru dotvárajú malé zátoky, kam môžete uniknúť pred zrakom davov. Nachádza sa tu aj najväčší morský park na ostrove – Blue Bay Marine Park, kam si môžete spraviť výlet za krásami podmorského sveta. Nájdete tu napríklad hotel Shandrani Beachcomber Resort and Spa 5* v tropickej záhrade, ktorý je vhodný aj pre rodiny s deťmi.
Nádherná maurícijská pláž leží na prírodnom polostrove Pointe Jerôme pozdĺž pobrežia juhovýchodnej časti ostrova, pričom neďaleko sa nachádza prírodná rezervácia Ile Aux Aigrettes. Nájdete tu pekný rezort Preskil Island 4* v typickom kreolskom štýle, ktorý je vhodný pre rodiny s deťmi. Nachádzajú sa tu tri pieskové pláže s pozvoľným vstupom do mora.
V severovýchodnej časti ostrova sa nachádza slávna pláž Grand Baie. Z pláže je výhľad na námestie a krásne zátoky. Je ľahko prístupná chôdzou z ktorejkoľvek časti mesta Grand Baie. Nájdete tu reštaurácie, stánky s rýchlym občerstvením či nápojmi. Ak milujete nočný život, je to ideálne miesto s množstvom diskoték a klubov. V severozápadnej časti Grand Baie nájdete napríklad hotel Mauricia Beachcomber Golf Resort & Spa 4*, odkiaľ je to do centra pešo len za pár minút.
Poste Lafayette je krásna pláž v severovýchodnej časti ostrova s tyrkysovou lagúnou, pričom v jej okolí sa nachádzajú aj úchvatné hory. Využiť môžete pokoj na plážovej promenáde obklopenej prírodou, ale aj zábavu pri plážovom volejbale alebo futbale. Jedná sa o kľudné letovisko vhodné pre rodiny s deťmi. Nájdete tu i malebné rybárske mestečko Poste Lafayette ako aj príjemný hotel Radisson Blu Poste Lafayette 4*. Odtiaľto sa môžete vydať aj za tými najznámejšími atrakciami ostrova ako je Poudre d’Or, l’Ile aux Cerfs, Cap Malheureux a Pamplemousses.
Pláž Gris Gris sa nachádza na juhu Maurícia pár kilometrov juhovýchodne od mestečka Souillac. Táto časť ostrova je prevažne skalnatá, môžete tu vidieť dramatické bitie divokých vĺn o skaly. Je tu krásna záhrada, ktorá vedie až k pláži. Aj keď je tu zakázané plávať, z útesov je veľmi pekný výhľad, pričom tu môžete obdivovať Indický oceán v jeho plnej kráse. V okolí je bujná zeleň a mys sa dvíha do výšky 40 m a končí strmým brehom. Táto nádherná časť láka návštevníkov z celého sveta ako i domácich, ktorí si sem radi zájdu na prechádzky.
Aktuálne informácie o vstupe na ostrov Maurícius a návrate na Slovensko nájdete v covid mape CK SATUR.
TIPY, AKTUALITY A ZAUJÍMAVOSTI O CESTOVANÍ VÁM PRINÁŠA CK SATUR.
stretol s ochrancami ľudských práv v podzemnom kryte pre ruské útoky.
V Rakúsku vám budú môcť zabaviť auto.
Do Nitry sa pred zápasom so Slovanom vracia známe meno.
Superfavorit utancoval Južnú Kóreu a je vo štvrťfinále.
je v Bratislave.
Návrat do minulého storočia. Pozrite si, ako zmapoval slávny trh v dejisku MS redaktor Pravdy.
Covid je tam opäť na vzostupe.
Dominikovi Livakovičovi prehováral do duše aj Luka Modrič.
Päťnásobný majster sveta čelí outsiderovi. Sledujte s nami naživo osemfinále futbalových MS Brazília – Južná Kórea.
ktorí bojovali na strane Kyjeva.
a konzuláty so zvieracími očami.
Piatym štvrťfinalistom majstrovstiev sveta v Katare sú futbalisti Chorvátska. Japonsko zdolali po jedenástkovom rozstrele.
ťažkými kovmi, vyplýva z lekárskej správy.
Ta3 vysvetľuje, čo sa deje v Číne.
Tréner sa vyjadril k účasti Slafkovského, Mešára i Nemca.
väčšinu ruských rakiet, ktoré v pondelok vypálila na energetickú infraštruktúru.
s obvinenými za teroristické útoky z 2016, pri ktorých zahynulo 32 ľudí. Sprevádzali ho emócie.
našli úlomky z rakety.
Ešte uvidí šiesty titul Brazílie, odkazuje vnuk legendy.
Ako to pocítia Slováci?
Prieskum: Po útoku na Zámockej má strach a obavy 10 percent ľudí, žiadne obavy nepociťuje 60 percent. (SITA)
na ktorom obnovili časť poškodenej vozovky.
Raši: Stabilizačný príspevok pre zdravotníkov podporujeme. (TASR)
Zaskočia aj vicemajstrov sveta? Ich osemfinálovú bitku na MS s Chorvátmi sledujte s nami naživo.
skončil v Skalici v zaparkovanom aute.
deň: 8 °C,
Večer a v noci dážď.
noc: 5 °C
deň: 8 °C,
Večer a v noci dážď.
noc: 3 °C
deň: 6 °C,
Počas dňa zamračené.
noc: 1 °C
deň: 6 °C,
Ráno slabý dážď.
noc: 3 °C
deň: 5 °C,
Dážď až do večera.
noc: 2 °C
deň: 5 °C,
Počas dňa dážď.
noc: 3 °C
deň: 6 °C,
Počas dňa prevažne zamračené.
noc: 1 °C
deň: 4 °C,
Ráno možnosť mrholenia.
noc: 1 °C
deň: 5 °C,
Počas dňa zamračené.
noc: -2 °C
265000 €
249900 €
Ďalšie reality a ceny nehnuteľností
dohodou
450000 €
Ďalšie reality a ceny nehnuteľností
90000 €
98000 €
Ďalšie reality a ceny nehnuteľností
Viac kurzov
Vážení diskutujúci!
Teší nás váš záujem vyjadrovať svoj názor a diskutovať pod príspevkami, ktoré sú uverejnené na našej webovej stránke. Je v našom záujme, aby komunita našich čitateľov komunikovala na vecnej, demokratickej a ľudsky akceptovateľnej úrovni, preto sme sa rozhodli vymedziť pravidlá, v rámci ktorých by podľa nás mala prebiehať debata pod článkami. Veríme, že diskusiu neochudobnia, naopak, pomôžu k jej vecnejšej rovine.
Keďže sa na našej webstránke nachádzajú tisícky článkov a nie je v našich možnostiach neustále ich monitorovať, budeme radi, ak nám v tom pomôžete. Hneď vedľa tohoto Kódexu pribudla možnosť nahlasovať nevhodné príspevky.
Za nevhodné považujeme príspevky:
Ďakujeme za pochopenie.
Tím TA3
FLASH správy

source