Vďaka Aktualitám má každý človek prístup k overeným informáciám zadarmo.

rozdelenie okresov od pondelka 18. októbra, pribudnú prvé čierne okresy
– spustili registráciu na podanie tretej dávky vakcíny
– už je možné prihlásiť na očkovanie deti od 5 do 11 rokov
aktuálna mapa potvrdených prípadov na Slovensku a ONLINE štatistiky
včerajšie dianie sme sledovali tu
14:00 – BRATISLAVA: Ľudia sa od soboty budú môcť zaočkovať proti ochoreniu COVID-19 v nákupnom centre na Einsteinovej ulici v Bratislave. Fungovať bude každý deň bez registrácie od 11.00 h do 18.00 h. Očkovacie centrum otvoril Bratislavský samosprávny kraj (BSK). (TASR)
13:14 – MALACKY: Vzhľadom na zhoršujúcu sa epidemiologickú situáciu, teda vyšší počet pozitívnych prípadov ochorenia COVID-19, zvýšenú incidenciu nových prípadov a zároveň nižšiu zaočkovanosť u osôb nad 50 rokov, budú pre okres Malacky od budúceho týždňa platiť prísnejšie protiepidemické opatrenia. Okres prejde do červenej farby, upozorňuje na sociálnej sieti Regionálny úrad verejného zdravotníctva Bratislava.
11:58 – NEMOCNICE: V štyroch nemocniciach siete Svet zdravia na Zemplíne stúpol počet pacientov hospitalizovaných s ochorením COVID-19 oproti uplynulému týždňu o 23. Najviac ich bolo k piatku (15. 10.) v Humennom, kde sa počet obsadených covidových lôžok za sedem dní zdvojnásobil. Žiaden nárast neevidujú len v nemocnici v Trebišove. Vyplýva to z informácií, ktoré poskytla PR špecialistka súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti Bianka Krejčíová. (TASR)
11:27 – RUSKO: V sobotu po prvý raz od začiatku pandémie COVID-19 hlásilo Rusko viac ako 1000 úmrtí na koronavírus za uplynulých 24 hodín. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na oficiálne údaje vlády.
V Rusku zaznamenali za piatok dovedna 1002 obetí covidu a 33 208 nových prípadov nákazy – v oboch prípadoch ide už tretí deň za sebou o najvyššie čísla. (TASR)
11:15 – KRAJE: Najviac pozitívne testovaných RT-PCR testami bolo v Prešovskom kraji (533), nasledujú Žilinský kraj (347), Košický (312), Banskobystrický (187), Bratislavský (169), Nitriansky (145), Trenčiansky (126) a Trnavský (122). (TASR)
10:52 – NOVÉ PRÍPADY: Pribudlo 1941 pozitívne testovaných ľudí na ochorenie COVID-19 prostredníctvom PCR testov, z nich takmer 72 percent nebolo zaočkovaných. Najviac pozitívne testovaných bolo v Prešovskom kraji, najmenej v Trnavskom, uvádza hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová.
10:40 – CHRÍPKA: Obvykle nie je možné rozoznať chrípku a COVID-19 iba na základe príznakov, pretože sú veľmi podobné. Definitívnu odpoveď, či má človek chrípku alebo COVID-19, môže dať len laboratórne vyšetrenie odobratej klinickej vzorky od pacienta. Informuje Úrad verejného zdravotníctva na sociálnej sieti.
10:00 – NOVÉ PRÍPADY: Včera pribudlo 1941 ľudí s pozitívnym PCR testom. Vykonali 11 618 testov.
8:56 – ČESKO: 1781 ľudí nakazených koronavírusom SARS-CoV-2 pribudlo v piatok v Českej republike, čo je najviac od 5. mája, píše spravodajský server Novinky.cz. (TASR)
8:28 – USA: Nezávislí odborní poradcovia amerického Úradu pre kontrolu potravín a liečiv (FDA) v piatkovom hlasovaní jednohlasne odporučili druhú posilňovaciu dávku vakcíny od spoločnosti Johnson & Johnson.
Týmto rozhodnutím tak pomohli ukončiť pocit neistoty u 15 miliónov Američanov, ktorí dostali jednodávkovú vakcínu Janssen, ale mali obavy, či ich dostatočne ochráni najmä po nástupe koronavírusového variantu delta, informovala agentúra AFP. (TASR)
8:26 – DÁNSKO: Krajina ponúkne tretiu dávku vakcíny proti koronavírusu všetkým svojim obyvateľom, oznámil v piatok minister zdravotníctva Magnus Heunicke. Informáciu priniesla agentúra DPA.
Ľudia s oslabeným imunitným systémom a obyvatelia opatrovateľských domov už dostávajú posilňujúcu dávku vakcíny od septembra. (TASR)
8:11 – BARDEJOV: Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Bardejove eviduje aktuálne v okrese 678 aktívnych prípadov ochorenia COVID-19. Ako uviedla regionálna hygienička Ivana Klobušovská, ohnisko nákazy zatiaľ na základe epidemiologických šetrení nezaznamenali, ide o komunitné šírenie.
„Pracovníci RÚVZ v Bardejove aj napriek vyšším číslam pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19 stíhajú vykonať šetrenie v ohnisku nákazy do 24 hodín. Obyvatelia v našom okrese by si mali uvedomiť vážnosť situácie a hlavne znížiť mobilitu, aby nedochádzalo k prenosu ochorenia z osoby na osobu. Tým by sme aj radi chránili systém poskytovania zdravotnej starostlivosti,“ uviedla Klobušovská. (TASR)
Pridajte sa k našej komunite, ktorá bojuje za spravodlivý a slušný štát, a podporte prácu našej redakcie. Teraz k nej navyše môžete získať až dve knihy úplne ZADARMO.
Zostaňte v obraze, všetky dôležité novinky vám zašleme na váš e-mail.
Aktivujte si službu a dostávajte upozornenia na najdôležitejšie správy dňa

source