Vyskúšajte náš nový bonusový balíček a navyše podporíte kvalitné spravodajstvo pre všetkých.
Éra konzerv, cestovín či kompótov sa v Chorvátsku sa v prípade väčšiny Slovákov a Čechov skončila. Dovolenkári si chcú pobyt pri mori užiť.
Pokiaľ sa plánujete občerstvovať výhradne v bistrách, pizzériách a reštauráciách, pripravte sa na to, že váš bankový účet čaká značné zaťaženie.
Chorvátsko určite nie je lacná destinácia, píše iDnes.cz . Portál vyslal na 14 dní k Jadranu reportérov a ich konštatovanie je jasné: „Švajčiarsky poriadok, služby a, bohužiaľ, aj ceny.“
Čím viac sa nachádzate pri mori, tým je drahšia aj cena napríklad aj za kopček zmrzliny.
Staňte sa členom komunity, ktorá bojuje proti korupcii a klientelizmu. Podporte slobodnú žurnalistiku na Aktuality.sk a hrajte o dva lístky na Pohodu 2019.
Ak budete nakupovať ako miestni v supermarketoch, nemusí vás neskoršia kontrola účtu natoľko desiť. Navyše, môžete bez problémov platiť kartou.
Zrejme najlepšie sa vám bude nakupovať v reťazcoch Konzum. V krajine má pobočku na každom rohu a ponúka desiatky bežných tovarov v akciách. Podobná situácii je aj s obchodmi Tommy.
Portál tiež upozorňuje, že pri nakupovaní je vašou povinnosťou prevziať si pri pokladni bloček a prejsť s ním východom pred market. Až potom ho môžete vyhodiť. V opačnom prípade môžete dostať zo zákona pokutu zhruba 27 až 270 eur (200 až 2000 kún).
Nič podobné ale neriskujete na tamojších trhoch. Tie sú od takzvaných opatrení EET pokladní oslobodené. Trhy ponúkajú domáci, často kvalitnejší a lacnejší tovar. Najmä podvečer môžete nakúpiť ovocie, zeleninu a ryby za smiešne ceny.
Server zostavil ceny z chorvátskych letákov Konzumu z mája 2019, opieral sa tiež o informácie z ubytovanivchorvatsku.cz.
Ceny v obchodoch
Ceny v reštauráciách
Drogéria
Tento článok môžu vďaka našim podporovateľom čítať všetci zadarmo. Pridajte sa k nim teraz aj vy a získajte mnoho benefitov.
Zostaňte v obraze, všetky dôležité novinky vám zašleme na váš e-mail.
Aktivujte si službu a dostávajte upozornenia na najdôležitejšie správy dňa

source