Dominikánska republika je pravidelným útočiskom slovenských dovolenkárov pred dlhými zimnými dňami. Lákadlom sú najmä nízke ceny kompletných all inclusive dovoleniek. Dominikánska republika zároveň ako jedna z najdostupnejších exotických destinácií láka aj na nízke cenovky viactýždňových pobytov, bežne si ju preto počas zimy vyberáme aj na dva až tri týždne.
Dominikánska republika je synonymom all inclusive dovolenky, a je to práve Karibik, z ktorého podľa niektorých tento koncept pochádza. Krajina dlhé roky láka slovenských dovolenkárov najmä počas zimných mesiacov, ide však o celoročnú destináciou – mimo sezóny však treba rátať so zrážkami, komármi či riasami na pláži.
Neodporúčaným obdobím na návštevu je podľa dovolenkových špecialistov Pelikán.sk august až september, kedy v tejto oblastí hrozí výskyt hurikánov.
Hlavná sezóna Dominikánskej republiky je však za rohom – začína v novembri a potrvá až do marca nasledujúceho roka. Práve pri tejto destinácii odporúčajú dovolenkoví špecialisti Pelikán.sk voliť kompletné pobyty namiesto samostatného kupovania letenky a následne hotela.
Spiatočné letenky do Punta Cany sa začínajú na cenovke od 579 eur, a to s prestupom v Kanade – netreba preto zabúdať na víza ESTA.
Kompletné dovolenkové balíky do Dominikánskej republiky sa začínajú na cenovke od približne 1300 eur na osobu, a to v cene so spiatočnou letenkou, ubytovaním, transferom a spomínaným all inclusive stravovaním. Pri výbere však treba pamätať na niekoľko vecí – odporúčaním je voliť hotely na úrovni minimálne štyroch hviezdičiek.
Dôležitou je aj lokalita – top destináciou je letovisko Punta Cana a konkrétne pláž Bavaro, ktorá je považovaná za jednu z najkrajších na celom svete.
Okrem východného pobrežia je dobrým tipom tiež južné na čele s Bayahibe, neodporúčaným je najmä severné, aj keď práve to mnoho razy láka na nižšie cenovky hotelov.
Letoviskom je v tomto prípade Puerto Plata, ktorá je obľúbenou voľbou najmä surfistov, ktorých lákajú veľké vlny Atlantiku.
Päťhviezdičkový rezort stojí priamo na najznámejšej pláži Bavaro, k dispozícii má svoju vlastnú pláž, ale aj štyri bazény priamo v areáli. Ideálnou voľbou je najmä pre páry, ide totiž o rezort len pre dospelých. Tí majú k dispozícii tiež 11 reštaurácií či napríklad bohatú ponuku vodných športov. Zrelaxovať sa možno vo wellness centre, či sa zabaviť v miestnom divadle, kasíne, nočnom klube, alebo vlastnej escape room.
Pobyt v Barcelo Bavaro Palace sa začína na cenovke od približne 1600 eur na osobu. V cene je zahrnuté stravovanie formou all inclusive, päťhviezdičkové ubytovanie na päť nocí, spiatočná letenka s odletom z Viedne a letiskový transfer.
Nový a moderne zariadený hotel stojí v top lokalite v letovisku Punta Cana, na pláži Bavaro. Hotel je vhodný pre rodiny s deťmi, ale aj pre dospelých – má svoju vlastnú adults only časť s diskotékou aj kasínom, ktorá je oddelená od tej rodinnej – deti sa môžu tešiť na akvapark so šiestimi toboganmi, miniklub či mini diskotéku.
Päťhviezdičkový Lopesan Costa Bavaro sa začína na cenovke od približne 2000 eur na osobu s ubytovaním na sedem nocí. V cene je zahrnuté stravovanie formou all inclusive, ktoré zahŕňa alko aj nealkoholické nápoje či snacky počas dňa, letiskový transfer, ktorý trvá približne 25 minút, a tiež odlet z Viedne.
Najobľúbenejšou voľbou dovolenkárov je cenovo dostupný Vista Sol v Punta Cana. Nachádza sa priamo na Bavaro Beach, jednej z najkrajších pláží na svete. Štvorhviezdičkový hotel je výbornou voľbou aj pre rodiny s deťmi, od letiska sa navyše nachádza len niečo málo cez 20 kilometrov.
Štvorhviezdičkový Vista Sol Punta Cana zoženú dovolenkári od približne 1300 eur na osobu s ubytovaním na týždeň. V cene je zahrnuté stravovanie formou all inclusive, odlet z viedenského letiska aj letiskový transfer.
Päťhviezdičkový plážový rezort značky Secrets je ideálnou voľbou pre bezdetných dovolenkárov – rovnako je určený len pre dospelých. K dispozícii má sedem reštaurácií a jedenásť barov. Relaxovať možno vo vonkajšom bazéne či vírivke, v ponuke je tiež množstvo vodných športov – napríklad tenisové kurty či tanečné priestory, ale aj súkromné fitness centrum.
Pobyt v rezorte Secrets Royal Beach Punta Cana sa začína na cenovke od necelých 2100 eur na osobu. V cene je zahrnuté päťhviezdičkové ubytovanie na sedem nocí, stravovanie formou all inclusive, spiatočný let z viedenského letiska a tiež letiskový transfer.
Plážový rezort Princess Family Club je výbornou voľbou pre rodiny s deťmi, pre ktoré je na mieste pripravených množstvo aktivít. Rezort sa nachádza na pláži Bavaro, k dispozícii má aj vonkajšie bazény či tobogan. Hostia majú k dispozícii mnoho športových aktivít – ako tenis, plážový volejbal, fitness centrum, či množstvo vodných športov. Samozrejmosťou je wellness centrum a tiež detské minikluby a herne pre najmenších dovolenkárov.
Pobyt v rezorte Princess Family Club Bavaro sa začína na cenovke od približne 1600 eur na osobu. V cene je zahrnuté ubytovanie na sedem nocí, spiatočný let z viedenského letiska a tiež stravovanie formou all inclusive.
Päťhviezdičkový rezort sa nachádza priamo na obľúbenej pláži Bavaro. Nachádza sa v ňom deväť a la carte reštaurácií a až 25 barov. Relaxovať možno v šiestich bazénoch či vírivke, na mieste je aj wellness centrum. Športovať možno v miestnom fitness centre, ale aj na tenisových kurtoch, či si zahrať biliard, futbal, plážová volejbal a mnoho iných – napríklad vodné športy. Pre deti sú pripravené bazény, ihrisko, ale aj samostatné detské kluby.
Pobyt v rezorte Grand Palladium Palace sa začína na cenovke od približne 1600 eur na osobu. V cene je zahrnuté ubytovanie na sedem nocí, spiatočný let z Viedne, letiskový transfer a tiež stravovanie formou all inclusive.
© Autorské práva vyhradené
Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.
a získajte užitočné informácie na každý deň
© OUR MEDIA SR a. s. 2022. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ, viac info.

source