To znamená, že už nejde ani tak o vývoj nových technológií ako je umelá inteligencia, ako o ich zavádzanie do praxe a plynulé začlenenie do priemyselného procesu.
Prirodzene, v tomto smere sme zatiaľ na úplnom začiatku. Organizácia pre ekonomickú spoluprácu a rozvoj napríklad odhaduje, že až dve tretiny dnešných školákov budú pracovať v odvetviach a profesiách, ktoré dnes ešte neexistujú. Vzniknú v nasledujúcich rokoch práve vďaka technológiám ako je umelá inteligencia či strojové učenie, ktoré sa každý rok zdokonaľujú doslova raketovou rýchlosťou.

Už dnes však niektoré z týchto technológií pomáhajú v praktických segmentoch dosahovať lepšie výsledky. Jedným z týchto sektorov je nepochybne zdravotníctvo. Aj to je dôvod, prečo mnohé technologické firmy mieria svoj výskum a vývoj práve do tejto oblasti. „Umelá inteligencia a zdravotná starostlivosť k sebe pasujú. Len v Spojených štátoch sa v roku 2015 urobilo 600 miliónov lekárskych úkonov,“ uviedol na nedávnej konferencii Value Driven AI Conference 2019 v Bratislave 15-ročný Kanaďan Tanmay Bakshi, expert na umelú inteligenciu a strojové učenie. Podľa neho by nové technológie tieto úkony podstatne zrýchlili aj zefektívnili, čím by došlo k výraznému šetreniu peňazí.

source