Spoločnosť Apple chystá zavedenie novej technológie ProMotion pre každý nový iPhone až v roku 2022. Do ponuky sa však dostane v niektorých prípadoch už o pár mesiacov v iPhone 13. Prečítajte si viac.
Ak si potrpíte na špičkovom a kvalitnom displeji, máme pre vás dobrú správu. Spoločnosť Apple už v tomto roku prinesie technológiu ProMotion do iPhonu 13, avšak nie pre každý model. Tešiť sa z nej budú iba drahšie prevedenia Pro.
iPhone 13 Pro Max
Ak ste sa tešili na 120 Hz obnovovaciu frekvenciu, no nemáte záujem o relatívne drahú vlajkovú loď, pravdepodobne budete musieť ešte chvíľu počkať. Úniky zo zahraničia tvrdia, že technológia bude dostupná pre každý iPhone až v roku 2022.
Dôvodom bude samozrejme technologické oddelenie drahších a lacnejších verzií. Problémy však môžu spôsobovať aj dodávatelia a ich obmedzené výrobné kapacity. Spoločnosť Apple má aktuálne zazmluvnené dve firmy, ktoré sa majú starať o produkciu displejov pre tohtoročný iPhone.
Samsung by mal dodávať jednotky pre vrcholový iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max, ktorých výroba už medzičasom začala (konkrétne v máji). Na druhej strane je LG, ktoré dostalo za úlohu vyprodukovať čo najviac LTPS displejov pre lacnejší iPhone 13 mini a iPhone 13. Tie však budú disponovať „len“ 60 Hz rovnako ako dnes.
Hovorí sa, že Apple v roku 2022 chystá ďalšiu zaujímavú zmenu, týkajúcu sa smartfónov. Z ponuky navždy vypadne 5,4″ verzia mini a zákazník si bude môcť vybrať z dvoch 6,1″ a dvoch 6,7″ modelov. V praxi sa tak môžeme dočkať 6,7″ iPhonu 14 Max za 950 €, čo znie ako výhodná ponuka.
iPhone 14 Max
Portál The Elec ale dopĺňa, že každý z týcho smartfónov bude už automaticky disponovať 120 Hz obnovovacou frekvenciu. Či už si teda kúpite základný alebo vrcholový model, zobrazenie bude vždy špičkové.
Ak sa Apple bude snažiť o vytvorenie rozdielov, tak sa nebudú týkať displeja, prípadne sa ho dotknú iba minimálne. Môže sa napríklad stať, že dostupnejšia verzia nebude disponovať technológiou Always-on, zatiaľ čo drahšia verzia áno. Nechajme sa prekvapiť.
Napíšte nám do komentára, aký máte názor na vyššiu obnovovaciu frekvenciu vy. Dáva vám 120 Hz na relatívne malom displeji smartfónu zmysel alebo nie? Tešíme sa na všetky vaše reakcie.


Svetapple.sk je najväčší slovenský Apple magazín. Všetko, čo o Apple potrebuješ vedieť, nájdeš u nás na jednom mieste.
Každodenné info o firme Apple, zariadeniach iPhone, iPad, Mac, Apple Watch a ďalších. Apple návody, Apple recenzie, Apple novinky aj Apple servis. So všetkým ti poradíme na svetapple.sk.
Magazín svetapple.sk prevádzkuje spoločnosť Netspree s.r.o.
IČO: 48167657
DIČ: 2120076189
VAT: SK2120076189 ($7a, prenesenie daňovej povinnosti)
Kontaktný e-mail: [email protected]

source