Odborníci radia, ako čo najlepšie zhodnotiť svoje peniaze v roku 2017.
Mám tri úplne „neprekročiteľné“ zásady. Najlepšie investície sú tie, ktoré:
Tieto zásady pre mňa platia jednak pri nehnuteľnostiach, ktoré by som odporúčal voliť iba výnosové, ako aj pri bežných akciových tituloch.
Vyhol by som sa všetkým špekulatívnym príležitostiam: IT sektor, technologický sektor, start-upy a paradoxne aj nákup pôdy, ak táto investícia neprináša prevádzkové výnosy viac ako 3 %. Vyhol by som sa zároveň všetkým, ktorí sa spoliehajú na to, čo nastane v budúcnosti alebo sú poháňaní spoločenským očakávaním, ktoré sa v období krízy zásadne mení.
Najvyššie zhodnotenie investícií očakávame stále od akcií, konkrétne európskych. Po francúzskych prezidentských voľbách pominula väčšia časť politických rizík, ktorých sa investori obávali a ktoré držali európske akcie na uzde. Navyše, v Európe stúpa ziskovosť firiem, ekonomika rastie solídnym tempom a priaznivá je aj menová politika Európskej centrálnej banky. Tým, že na trh dáva lacné peniaze, stimuluje práve rast cien akcií. Aj preto investície do akcií európskych spoločností ponúkajú dobrý priestor na ich zhodnotenie, najmä v porovnaní s americkými.
Ak sa niekto nechce orientovať výlučne na európsky akciový trh, môže zvážiť aj investície do japonských akcií, ktoré taktiež ponúkajú zaujímavý priestor na rast.
© Autorské práva vyhradené
Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.
a získajte užitočné informácie na každý deň
© OUR MEDIA SR a. s. 2022. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ, viac info.

source