Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Expert KDH na zdravotníctvo v rozhovore o tom, akú zmenu ponúka a čo by chcel priniesť do slovenského zdravotníctva.
Myslím si, že ide skôr o rutinnú prácu právnikov, ktorí sa snažia zaistiť úhradu trov konania od spoločnosti Penta, ak bude súdom priznaná. Teda by som túto udalosť nepreceňoval, a už vôbec nepovažoval za dôkaz boja tejto vlády proti oligarchom. Z môjho pohľadu ide o štandardný postup.
Podporíme každú legislatívnu iniciatívu, ktorá prinesie viac spravodlivosti a transparentnosti do vlastníckych, ale najmä ekonomických vzťahov v zdravotníctve. Práve neprehľadnosť právnej úpravy a nedostatok regulácie subjektov pôsobiacich v zdravotníctve spôsobuje bezbrehé odlievanie prostriedkov z verejných zdrojov v prospech záujmových skupín a v neprospech pacienta.
Áno, mám ambíciu vstúpiť do vrcholovej politiky. Zdravotníctvo je v dezolátnom stave, dvaja z troch občanov sú s ním nespokojní. Dôležité sú aj výsledky zdravotníctva. V rebríčkoch nám patria posledné priečky, konkrétne hovorím o strednej dĺžke dožitia, dĺžke života v zdraví aj o množstve odvrátiteľných úmrtí. 
Ako lekár s 25-ročnou praxou si spolu s kolegami zo zdravotníckeho modulu KDH a s ďalšou desiatkou poradcov, myslím, že viem, čo je potrebné v našom zdravotníctve zmeniť.
Mojou prioritou je problematika zdravia, podpory zdravia, riadenia a organizácie zdravotníctva. Nevyhnutnými presahmi sú oblasti rodinnej, sociálnej politiky, ale aj školstva a financií. 
Už viac ako 25 rokov som ako lekár pri pacientovi, no pohybujem sa, samozrejme, aj v kolektíve kolegov lekárov a sestier. Vnímam problémy a potreby oboch skupín. Na prvom mieste je pre mňa človek a chcem využiť všetky svoje praktické a odborné skúsenosti na zlepšenie systému zdravotníctva, ktorý je tŕňom v oku 2/3 Slovákov. Tým, ktorým ma slúžiť, ale často aj tým, ktorí v ňom pracujú.
Vízia je popísaná v programe, ale zhrnul by som ju do niekoľkých oblastí. Jednou z najdôležitejších častí vízie je spokojný, informovaný človek, ktorý si je vedomý svojej zodpovednosti za vlastné zdravie. 
Ďalším prvkom vízie je vyrovnaný, motivovaný a na človeka zameraný zdravotník a poskytovateľ zdravotnej starostlivosti. Nevyhnutnými súčasťami vízie sú regulátor, teda ministerstvo, platiteľ – zdravotné poisťovne a tiež verejná správa, komunita a rodina.
Celý rozhovor si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.
predplatiť
Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.

source