Základný iPhone SE je momentálne neoddeliteľnou súčasťou ponuky smartfónov od spoločnosti Apple. A keďže záujem o cenovo dostupný smartfón je stále relatívne vysoký, technologický gigant ho už čochvíľa vylepší. Toto zatiaľ vieme.
Najnovšie správy potvrdzujú, že práce na iPhone SE 3 pokračujú a čo je dôležitejšie – všetko ide presne podľa plánu.
Očakáva sa, že tento lacný smartfón vstúpi na trh ešte v druhej polovici prvého štvrťroka 2022, pričom najpravdepodobnejším mesiacom predstavenia je zatiaľ marec.
Zariadenie ponúkne hneď niekoľko noviniek a vylepšení, ktoré môžu byť pre niektorých používateľov atraktívne, no zároveň treba uviesť, že zďaleka nenadchnú všetkých fanúšikov spoločnosti Apple.
Taiwanská analytická spoločnosť TrendForce uvádza, že podľa získaných informácií z dodávateľských reťazcov pokračujú všetky práce spoločnosti Apple na tretej generácii iPhonu SE presne podľa plánov a firma má v úmysle predstaviť tento model už v prvom štvrťroku 2022.
Pokiaľ sa pozrieme na časovú os predstavovania produktov, samotné zariadenie by mohlo byť pre zákazníkov dostupné niekedy v marci. Hoci sa jeho predchodca iPhone SE 2 dostal na trh až v apríli 2020, dôvodom bola vtedy začínajúca pandémia COVID-19, ktorá jeho predstavenie značne skomplikovala.
Zahraničné média sa tiež zhodujú, že iPhone SE 3. generácie bude s najväčšou pravdepodobnosťou prvým zariadením spoločnosti Apple, ktoré uvidíme v roku 2022. Stať sa ale môže, že tento telefón príde na krátkom evente po boku ďalších produktov (napríklad počítačov Mac alebo iPadov).
Žiaľ, neočakáva sa, že by sa nový lacný telefón od Apple po vizuálnej stránke výrazne líšil od svojho predchodcu – mnohé úniky naznačujú, že bude opäť vychádzať z dizajnu iPhonu 8 so 4,7-palcovým displejom a všetky dôležité zmeny nastanú len v rámci hardvéru.
K dispozícii by mohol byť výkonnejší procesor A15 Bionic, ktorý je aj súčasťou iPhonu 13 či iPadu mini a tiež podpora super-rýchlej 5G siete. Otázne však zostáva, ako si zariadenie s relatívne malou batériou poradí so zvýšenou spotrebou energie.
Medzi teoretické novinky môžu patriť aj vylepšenia ako podpora MagSafe alebo prítomnosť kvalitnejšieho fotoaparátu – ktorý by mohol konečne obsahovať aj nočný režim.
Pripomíname tiež, že podľa analytika a experta na trh s displejmi Rossa Younga má spoločnosť Apple v pláne predstaviť aj väčší iPhone SE Plus s 5,7″ – 6,1″ edge-to-edge zobrazovacou jednotkou.
Jej súčasťou má byť aj drobná „dierka“ pre prednú kameru, pretože zariadenie by už nemalo disponovať systémom skenovania tváre Face ID ale len snímačom odtlačkov prstov Touch ID.
Na trh sa však zrejme dostane až niekedy v roku 2023 – 2024, kedy bude iPhone SE 2 a iPhone SE 3 už dizajnovo príliš zastaralým produktom.
Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?
Instagram Banner


Svetapple.sk je najväčší slovenský Apple magazín. Všetko, čo o Apple potrebuješ vedieť, nájdeš u nás na jednom mieste.
Každodenné info o firme Apple, zariadeniach iPhone, iPad, Mac, Apple Watch a ďalších. Apple návody, Apple recenzie, Apple novinky aj Apple servis. So všetkým ti poradíme na svetapple.sk.
Magazín svetapple.sk prevádzkuje spoločnosť Netspree s.r.o.
IČO: 48167657
DIČ: 2120076189
VAT: SK2120076189 ($7a, prenesenie daňovej povinnosti)
Kontaktný e-mail: redakcia@svetapple.sk

source