Kalifornská spoločnosť Apple naplánovala na 8. marca 2022 podujatie s podtitulom „Peek performance“, v rámci ktorého by sme mali spoznať hneď niekoľko nových produktov. Aj tento rok sa bude jarná udalosť konať kvôli pandémii COVID-19 vo virtuálnom formáte.
Nie je presne známe, čo všetko spoločnosť Apple predstaví. Podľa nepotvrdených indícií, ktoré v posledných týždňoch presakujú na verejnosť, však môžeme očakávať nástup tretej generácie smartfónu iPhone SE, vynovený iPad Air a nové počítače Mac s vlastným procesorom Apple Silicon.
iPhone SE 3 by mal dostať rovnaký dizajn ako súčasná generácia cenovo dostupnejšieho smartfónu od Apple. Pribudnúť by malo 5G pripojenie a čip A15 Bionic.
Totožné inovácie by mali dobehnúť aj tablet iPad Air 5 – nástupcu predchádzajúcej generácie, pôvodne predstavenej v októbri 2020. Okrem toho sa počíta s vylepšenou prednou 12 Mpx kamerou s funkciou Center Stage.
V prípade počítačov Mac nie sú dostupné informácie také jednoznačné. Uvidieť by sme ale mohli dostupnejší MacBook Pro a výkonnejší Mac Mini s čipmi M1 Pro a M1 Max. Softvérová časť podujatia sa bude zrejme venovať aktualizáciám operačných systémov iOS 15.4, iPadOS 15.4, macOS 12.3, tvOS a watchOS 8.5. Update by mal Apple následne vydať niekedy v polovici marca.
Podujatie „Peek performance“ prebehne 8. marca o 19. hodine nášho času. Živé vysielanie bude dostupné na YouTube, ako aj na webových stránkach Apple a priamo v aplikácii Apple TV.
Napíšte niečo a stlačte Enter pre spustenie hľadania. Stlačte Esc pre zrušeniel.

source