Spoločnosť Apple nám predstavila iPhone 14 a už teraz intenzívne pracuje na nástupcovi, ktorý príde na trh niekedy v septembri 2023. A hoci sa firma snaží všetko čo možno najviac utajiť, na svetlo sveta už prenikli prvé informácie o iPhone 15. V tomto článku ich zhrnieme.
Apple chystá pre rok 2023 úplne nový iPhone 15, ktorý príde v štyroch samostatných verziách. O pripravovanej novinke sa dozvedáme dennodenne nové informácie a presne preto sme sa ich rozhodli zhrnúť v tomto článku.
Ako uvádza Ming-Chi Kuo, základný iPhone 15 a iPhone 15 Plus by mal mať iba štandardný USB-C port s rýchlosťou káblového prenosu, ktorý bude na rovnakej úrovni ako aktuálny Lightning port. V praxi tak ide o zastaralý štandard USB 2.0.
Na rýchlejší prenos fotiek, videí alebo iných súborov si teda bude musieť zákazník zaobstarať drahší iPhone 15 Pro alebo iPhone 15 Pro Max, nakoľko USB-C pri týchto modeloch môže ponúknuť prenosovú rýchlosť USB-C 3.2, respektíve Thunderbolt 3.
Jeden z najväčších dodávateľov Apple, spoločnosť TSMC, plánuje spustiť hromadnú výrobu novej generácie trojnanometrových čipov vo svojej továrni v Arizone už čoskoro.
Úniky naznačujú, že technologický gigant z Cupertina prejde na 3 nm proces počnúc čipom M2 Pro alebo M3 v priebehu roka 2023. Revolúcia je teda bližšie, ako si možno myslíte.
Očakáva sa, že čipy M2 Pro / M3 budú súčasťou budúcoročných počítačov Mac a teoreticky aj niektorých iPadov. Toto isté platí aj pre procesor A17 Bionic, ktorý nájde svoje miesto v iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Vo všetkých prípadoch spoločnosť Apple použije 3 nm výrobný proces.
Za zmienku tiež stojí, že lacnejší iPhone 15 a iPhone 15 Plus budú mať k dispozícii procesor A16 Bionic, ktorý sa produkuje 4 nm výrobným procesom. Aj keď budú z tohto pohľadu znevýhodnené, určite to neznamená žiadne zásadné negatívum.
Podľa známeho analytika Ming-Chi Kuoa bude budúca generácia iPhonu 15 Pro a iPhonu 15 Pro Max vybavená portom USB-C s podporou USB 3.2 alebo Thunderbolt 3, čím by tieto zariadenia získali výraznú výhodu oproti existujúcim modelom.
Thunderbolt 3 ponúka šírku pásma až 40 Gb/s, zatiaľ čo konektor Lightning má na všetkých existujúcich iPhonoch rýchlosť iba USB 2.0 do 480 Mb/s.
Aj napriek reálnym obmedzeniam výkonu by iPhone 15 Pro s portom USB-C Thunderbolt ponúkal výrazne vyššiu rýchlosť prenosu dát. Vďaka tomu by bolo možné oveľa rýchlejšie prenášať veľké súbory ako napríklad fotografie vo formáte ProRAW alebo videá v 4K či 8K.
Apple sa chystá na zmenu, ktorá sa vám na prvé počutie nebude páčiť. Ako však ozrejmuje dnešný únik, vo finále nepôjde o veľký problém. Riešenie, ktoré tu firma použije už totiž poznáme niekoľko dlhých rokov.
Známy analytik Ming-Chi Kuo vysvetlil, že tlačidlá hlasitosti a napájania na dvoch budúcoročných vlajkových modeloch iPhonu 15 Pro môžu mať „polovodičový dizajn“ podobne, ako domovské tlačidlo iPhonu 7, ktoré nahradilo mechanický Home Button.
Apple používa podobnú metódu už dlhé roky aj pri svojich trackpadoch pre počítače Mac, ktoré sa fyzicky nehýbu a jednoducho napodobňujú pocit stlačenia jemnými vibráciami. Mnohí používatelia o tom dodnes nevedeli.
Nové iPhony budú údajne vybavené ďalšími systémami TapTic Engine (dokopy budú až tri) na vnútornej ľavej a pravej strane, ktoré budú poskytovať používateľom spätnú väzbu, vďaka ktorej sa bude zdať, že stláčajú fyzické tlačidlá hoci tie zostanú pevne na svojom mieste. 
Greg Joswiak, ktorý pracuje na pozícii senior viceprezidenta celosvetového marketingu potvrdil, že Apple postupne prejde na štandard USB-C. Urobil to v rozhovore so známou novinárkou Joannou Stern pre Wall Street Journal.
Vo svojej odpovedi upresnil, že firma sa bude musieť podriadiť, pretože v opačnom prípade nemá na výber. A aj keď bola novinárka zvedavá, Joswiak bližšie nešpecifikoval, či s USB-C príde iPhone 15 alebo až neskoršie predstavený model.
Rovnako tak v súčasnosti nevieme, či sa bude zariadenie s týmto konektorom predávať len v Európe, alebo bude dostupné pre celosvetový trh. Na zodpovedanie týchto otázok si teda budeme musieť počkať.
Analytická spoločnosť Trend Force zverejnila svoje predikcie, v ktorých bližšie špecifikuje, čo očakáva v roku 2022 od iPhone 15 / iPhonu 15 Pro. Zariadenia budú podľa jej odhadov opäť rozdielne v oblasti procesora, pričom lacnejšie modely získajú tohtoročný čip A16 Bionic a drahšie verzie zase modernejší procesor A17 Bionic.
S tým bude súvisieť aj nárast operačnej pamäte RAM. Ak si kúpite základný iPhone 15 alebo iPhone 15 Plus, tešiť sa môžete maximálne na 6 GB kapacitu. Pokiaľ si však vyberiete iPhone 15 Pro, respektíve iPhone 15 Pro Max / Ultra (presný názov ešte nie je známy), Apple vás poteší až 8 GB operačnou pamäťou RAM.
Dôležitou zmenou má prejsť aj nabíjací / dátový konektor, ktorým už nebude Lightning, no Apple v iPhone po prvýkrát použije omnoho univerzálnejšie USB-C. Firma je ku tomuto kroku viac-menej donútená zo strany Európskej únie, takže to zas nie je veľké prekvapenie.
Takisto stojí za zmienku zadný fotoaparát, ktorého hlavný snímač získa až 8-prvkový objektív, čo ešte zlepší vlastnosti zariadenia v rôznych svetelných podmienkach. Súčasný iPhone 14 / 14 Pro ponúka „len“ 7 prvkový objektív, no nutné je doplniť, že aj tak patrí medzi najlepšie „fotomobily“ sveta.
Na záver ešte spomenieme pikošku, z ktorej sa však bude tešiť iba najväčšia 6,7″ verzia. Ako sa už niekoľko mesiacov píše, Apple v roku 2023 prvýkrát použije vo svojom mobilnom zariadení aj periskopický objektív, ktorý by mohol podporovať až 5 – 10-násobný zoom. Bližšie detaily sa ale dozvieme až neskôr.
Hoci sa vám to môže zdať trochu skoro, podľa úniku sa spoločnosť Apple už teraz pripravuje na začiatok predaja budúcoročného iPhonu 15.
Aj keď nepoznáme presný dátum uvedenia na trh, firma zdieľala interné nariadenie, v rámci ktorého si zamestnanci Britského Apple Store nemôžu zobrať v určitých dátumoch voľno. Toto rozhodnutie pochádza podľa zistení „z hora“.
Aby toho nebolo málo, zahraničná redakcia Macrumors sa dostala aj ku konkrétnym dátumom, ktoré sú hneď dva. Jeden by mal predstavovať začiatok predaja iPhonu 15 a druhý zase vianočné obdobie, ktoré je pre technologického giganta dlhodobo najsilnejšie.
Podľa zistených informácií si zamestnancom v Britskom Apple Milton Keynes v období od 15. septembra 2023 do 7. októbra 2023 a od 2. decembra 2023 do začiatku januára 2024 nemôžu vziať žiadnu dovolenku.
Budú mať totiž veľa práce s expedovaním objednávok a vydávaním tovaru zákazníkom.
Ako uvádza Mark Gurman z agentúry Bloomberg, spoločnosť Apple začne v iPhone 15 po prvýkrát používať USB-C port. Ten sa medzičasom dostal do počítačov Mac a taktiež do tabletov iPad.
Rovnako je, ale rozšírený aj v mnohých konkurenčných zariadeniach s operačným systémom Android a ich majitelia si pochvaľujú.
Pokiaľ sledujete našu stránku pravidelne, táto informácia vlastne nie je až takým veľkým prekvapením. Zmena totiž vyplýva z rozhodnutia Európskej únie, ktoré bude platné od jesene 2024.
To je však už čas, kedy by mal byť predstavovaný iPhone 16. Prečo sa teda Apple pripravuje na odstránenie Lightning portu o rok skôr? Odpoveď na túto otázku je úplne jednoduchá a súvisí s dlhodobým tlakom, ktorý je na firmu vyvíjaný zo strany vlád po celom svete. Najviac sa však pričinila Európska únia.
Na svete je ďalší koncept, ktorý nám odhaľuje to, akoby mohol vyzerať iPhone 15 Ultra v roku 2023. Hoci o tomto zariadení zatiaľ nemáme žiadne bližšie podrobnosti, ak sa Apple bude držať rovnakého dizajnového jazyka ako pri Apple Watch Ultra, mohlo by ísť o extrémne odolné zariadenie so špičkovým hardvérom.
A ak si to celkom neviete predstaviť, určite vám pomôže dnešný koncept od PHConcepts. iPhone 15 Ultra vyzerá na vizuálizáciach podobne, ako predchodca, avšak v tomto prípade sa môžete pozrieť na extrémne odolné titánové telo a oranžové prvky.
Výsledok je netradičný a z nášho pohľadu zaujímavý. Otázne však zostáva, či takýto dizajn nie je pre vrcholový iPhone trochu riskantný. Veď posúďte sami.

V jablkovej komunite sa už niekoľko mesiacov vedú debaty o tom, či spoločnosť Apple nadobro odstrihne Touch ID zo svojich smartfónov, alebo sa dočkáme implementácie tejto funkcie pod obrazovkou iPhonu.
Svoje si o tom myslí jeden z najznámejších analytikov Mark Gurman, ktorý pôsobí v agentúre Bloomberg. Podľa neho gigant z Cupertina v posledných rokoch testoval zavedenie Touch ID pod displejom zariadenia, no v porovnaní so zaužívaným Face ID by mohlo ísť o krok späť.
Gurman neočakáva že sa Touch ID v dohľadnej budúcnosti vráti do iPhonu 15 alebo iných vlajkových modelov.
Ku novinke sa dnes vyjadril známy leaker Majin Bu, ktorý sa dostal ku prvým dôležitým informáciám od svojho zdroja zo spoločnosti Apple. My ešte doplníme, že Majin Bu má vysoko spoľahlivé renomé.
Ako uvádza Bu vo svojom príspevku na sociálnej sieti Twitter, nový iPhone 15 Ultra bude skutočne nadradený nad menším iPhonom 15 Pro. Zariadenie by malo byť vybavené špeciálnou technológiou dvoch predných kamier, ktorú žiadna iná budúcoročná verzia nedostane. Kamery budú s vysokou pravdepodobnosťou súčasťou Dynamic Islandu, no na čo budú slúžiť zatiaľ konkretizované nebolo.
S určitosťou sa však upgrade bude týkať predného fotoaparátu, ktorý by mohol dostať napríklad kvalitnejší portrétny režim. Rovnako by mohlo ísť o súčasť spolupráce s rozšírenou realitou.
Okrem toho máme podľa úniku v iPhone 15 Ultra očakávať aj USB-C konektor či vyššie základné úložisko. Horšou správou, ale je, že zariadenie zdražie.
O najnovšie informácie sa s nami skrz leakera LeaksApplePro podelil portál GSM Arena. V jeho poslednej správe sa píše, že Apple už dlhšiu dobu pracuje na novom iPhone 15, ktorý má byť vôbec prvou generáciou, ktorá bude používať konektor USB-C. Dôvodom sú tlaky zo strany viacerých vlád po celom svete, no najmä Európskej únie.
V súvislosti s týmto zariadením vyjadrili svoje očakávania aj analytici Ming-Chi Kuo a Mark Gurman. Obaja naznačili, že Apple môže zrušiť označenie „Pro Max“ a nahradiť ho slovíčkom „Ultra“ podobne, ako pri svojich čipoch M1 či Apple Watch Ultra.
Čo je však ešte dôležitejšie, iPhone 15 Ultra by mal dostať exkluzívne hardvérové vybavenie. Aby sme to bližšie špecifikovali, zariadenie by malo byť schopné nahrávať video v rozlíšení 8K. O tomto sa hovorilo len tak mimochodom aj pri iPhone 14 Pro Max, no únik sa napokon nepotvrdil.
Ešte lepšou vymoženosťou však má byť prítomnosť nového periskopického objektívu, ktorý ponúkne 5x alebo 6x optický zoom. Týmto spôsobom iPhone 15 Ultra dobehne aj Samsung. Práve optické priblíženie obsahu je jeho najväčšou výhodou.
Podľa známeho analytika Rossa Younga sa v budúcom roku dočkáme dynamického ostrovčeka v ďalších modeloch. Modelový rad iPhone 15 by mal privítať Dynamic Island vo všetkých dostupných verziách jablkových smartfónov a to vrátane dvojice základného iPhonu 15 a iPhonu 15 Plus.
Young sa o túto informáciu podelil s fanúšikmi na svojom Twitteri. Vo svojom príspevku uviedol, že Dynamic Island bude na budúci rok k dispozícii aj v štandardných modeloch, no nebude sa to týkať všetkých funkcií, ktoré momentálne figurujú v Pro verziách iPhonov.
Štandardné modely iPhone 15 by nemali byť vybavené LTPO displejmi čo naznačuje, že zariadenia budú aj naďalej bez podpory technológie ProMotion a Always-On.
Podľa známeho analytika, ktorým, je Ming-Chi Kuo, bude Apple v budúcom roku ešte viac raziť cestu odlišovania základných modelov a Pro verzií iPhonu 15. V sérii nových príspevkov Kuo uviedol, že odlíšenie jednotlivých verzií má za úlohu zvýšiť predaje prémiových modelov.
Gigant z Cupertina sa pravdepodobne uchýli k ešte radikálnejšiemu kroku, ktorým je vytváranie rozdielov medzi verziami Pro a Pro Max. Posledné generácie sme si zvykli na fakt, že dvojica Pro modelov prichádza s takmer totožnou konfiguráciou. To sa ale má už od budúceho roka zmeniť.
K tomuto odlíšeniu má pravdepodobne dôjsť tým, že jednotlivé zariadenia v rade iPhone 15 budú disponovať rôznymi funkciami. Spotrebiteľ si tak sám určí, ktorý z modelov mu vyhovuje najviac. Keďže najväčšia dávka vychytávok sa ujde práve modelom Pro a Pro Max, nebude ostávať nič iné, iba si za viac možností priplatiť.
Zatiaľ nie je jasné, ako by mohli byť schopnosti rozdelené v celom rade iPhone 15, no niet sa čomu diviť. Predstavenia nového modelového radu iPhone 14 sme sa dočkali iba pred dvoma dňami a preto by bolo viac než náhle predikovať špecifikácie ďalšej generácie. Čo hovoríte na novinky týkajúce sa iPhonu 14 a iPhonu 14 Pro? Podeľte sa s nami o názor v komentároch pod článkom.
V nasledujúcej časti článku sa môžete pozrieť na naše zhrnutie všetkých informácií, ktoré doposiaľ o iPhone 15 vieme. 
Podľa doterajších zistení plánuje spoločnosť Apple v roku 2023 zmenu, ktorá sa niektorým používateľom nebude páčiť. iPhone 15 bude naďalej dostupný v štyroch samostatných prevedeniach, avšak ich hierarchia sa môže trochu upraviť.
Ako základ má slúžiť základný iPhone 15, ktorý dostane pravdepodobne 6,1″ displej. Druhým modelom v ponuke bude verzia iPhone 15 Plus so 6,7″ displejom a tretím iPhone 15 Pro so 6,1″ displejom.
Doposiaľ to vyzerá prakticky rovnako, ako pri rozdelení iPhonov 14. To čo však tvrdia viaceré zdroje je, že Apple ukončí iPhone 15 Pro Max a nahradí ho ešte lepším modelom.
Už na budúci rok by mohol prísť iPhone 15 Ultra, ktorého názov bude odvodený od Apple Watch Ultra. Zariadenie môže používať odolnejšie materiály, no rovnako by malo mať k dispozícii aj lepší hardvér, ako menšia 6,1″ verzie.
Ak teda bude mať v hľadáčiku absolútnu vlajkovú loď, k dispozícii bude iba so 6,7″ displejom. iPhone 15 Pro má byť po technickej stránke mierne okresaný.
Čo sa týka dizajnu, o tom sa zatiaľ veľa nehovorilo a dokonca sa na internete neobjavili ani žiadne špecifické úniky. Viac informácií teda budeme mať až začiatkom roka 2023, keď sa začne pracovať na prvých kovových formách pre výrobcov príslušenstva tretích strán.
Každopádne však neočakávame, že Apple zmení hranatý tvar zariadenia. Tento dizajn nastolil iPhone 12 iba v roku 2020 a tak je v súčasnosti ešte príliš skoro na to, aby to v Cupertine menili. Niekoľko rozdielov by sme však v porovnaní so súčasnou verziou postrehnúť mali.
Predpokladáme, že najvýraznejšie to bude možné vidieť na vlajkovom iPhone 15 Ultra, ktorý má mať v zadnej časti periskop. Podľa všetkého pôjde o výrazný dizajnový prvok, ktorý bude chcieť spoločnosť Apple vydzvihnúť. Rovnako tak, ale môže dôjsť aj ku zmenám, ktoré sa budú týkať prednej časti s displejom či bočných tlačidiel.
Ak však očakávate revolúciu, rovno na ňu zabudnite. Apple s iPhonom 12 / 13 / 14 nastolilo trend, ktorý veľmi dobre funguje a ľudia si ho obľúbili. Prečo to teda riskovať a meniť?
Opäť téma, o ktorej v súčasnosti veľa nevieme. Naše predpoklady sú, ale také, že iPhone 15 príde v štyroch samostatných verziách, ktoré budú dostupné v dvoch veľkostiach displejov rovnako, ako v súčasnosti. Na výber bude teda iba 6,1″ model a 6,7″ model. Na iPhone 15 mini s menším 5,4″ displejom rovno zabudnite.
Pochopiteľne sa môže stať, že napríklad iPhone 15 Ultra bude o niečo väčší, respektíve hrubší než iPhone 14 Pro Max, aby sa doň vošiel komplikovaný hardvér. Nepôjde však o nič výrazné, čo by negatívnym spôsobom vplývalo na ergonómiu zariadenia. Zmeny sa budú týkať skôr detailov.
Známy analytik Ross Young, ktorý sa špecializuje na displeje zverejnil správu, v ktorej sa odvoláva na dodávateľské reťazce. V nej napísal, že každý iPhone 15, ktorý bude predstavený v roku 2023 dostane Dynamic Island. Medzi verziami 15 / 15 Pro / 15 Ultra tak nebude po vizuálnej stránke žiaden výrazný rozdiel.
Young však druhým dychom dodáva, že dostupnejšie modely nebudú vybavené technológiou LTPO, čo znamená, že na nich nebude fungovať ProMotion – 120 Hz obnovovacia frekvencia a rovnako ani Always-On displej, ktorý ako prvý priniesol v roku 2022 iPhone 14 Pro / 14 Pro Max.
Vzhľadom na krok, ktorý Apple urobilo pri iPhone 14 očakávame, že ho firma zopakuje aj pri iPhone 15. Je veľmi pravdepodobné, že zatiaľ čo základné verzie iPhone 15 a iPhone 15 Plus dostanú tohtoročný procesor A16 Bionic (4 nm) z iPhonu 14 Pro / 14 Pro Max, drahšie modely iPhone 15 Pro a iPhone 15 Ultra sa môžu spoliehať na výkonnejší čip, s označením A17 Bionic. Produkovaný by mohol byť skrz modernejší 3 nm výrobný proces.
A čo je najlepšie, opäť sa objavili správy, že Apple týmto procesorom bude dobiehať len samé seba. Samozrejme, aj v tomto prípade bude platiť, že rozdielnosť vás vôbec trápiť nemusí.
Nakoľko je A16 Bionic dnes ten najvýkonnejší mobilný čip na svete s obrovským náskokom pred akoukoľvek konkurenciou, túto výhodu z neho bude možné čerpať ešte niekoľko dlhých rokov. Aj lacnejší iPhone 15 bude teda pekelne rýchly.
S určitosťou na túto otázku odpovedať nevieme, pretože ide o pomerne detialnú informáciu. Na strane druhej môžeme pozorovať podobné snahy už pri súčasnom iPhone 14, ktorý sa v celej USA nepredáva s fyzickým slotom na SIM kartu.
Inými slovami, ak sa Apple rozhodne urobiť v tomto smere malú revolúciu, je dosť možné, že SIM karta zmizne aj v iných svetových končinách. Ako sa však dávnejšie vyjadrovali experti, na takéto globálne rozhodnutie môže byť v súčasnosti ešte príliš skoro.
Jedna z vecí, ktorá je pri iPhone 15 prakticky istá je tá, že spoločnosť Apple v tomto zariadení vôbec po prvýkrát použije konektor USB-C. Ten vystrieda po dlhých jedenástich rokoch Lightning s relatívne pomalými prenosovými rýchlosťami. Pripojenie totiž podporuje zastaralý štandard USB 2.0, ktorý zďaleka nevyhovuje aktuálnym potrebám používateľov.
Okrem vyššej rýchlosti prenosu dát prinesie USB-C a zjednodušenie nabíjania iPhonov. Ak si totiž kúpite iPad či Mac, na výlety a cesty vám bude stačiť jedna univerzálna nabíjačka. Iste, v súčasnosti sa hovorí, že USB-C je menej odolné než Lighnting, no to, či je to pravda ukáže až čas.
No a ak sa pýtate, ako môžeme s takou istotou tvrdiť, že iPhone 15 dostane v roku 2023 USB-C, odpoveďou sú nové pravidlá Európskej únie, ktoré ku tomuto kroku technologického giganta z Cupertina nasilu prinútia. V opačnom prípade by mohlo dôjsť k tomu, že firma nebude môcť svoje zariadenia vôbec predávať na starom kontinente. A to by ju pripravilo o miliardy dolárov ročne.
V roku 2022 sme sa dočkali po dlhej dobe zvýšenia rozlíšenia fotoaparátu pri iPhone 14 Pro na 48 megapixelov, čo bola pre spoločnosť Apple skutočne veľká zmena. Takisto do tohto zariadenia pribudla možnosť natáčania videa vo formáte 4K Cinematic a aby toho nebolo málo, Apple predstavilo aj špeciálny akčný režim, ktorý je dostupný aj na lacnejších verziách iPhonu 14.
Čo môže Apple v priebehu najbližších mesiacov zmeniť? Aj keď sa to nezdá, je toho vlastne celkom dosť. Firma by v prvom rade mala použiť v iPhone 15 Ultra špičkový periskopický objektív, ktorý umožní používateľom päť až desaťnásobný optický zoom. Špekulácie tiež naznačili, že vlajková loď môže mať až dve kamery vpredu, no ich účel špecifikovaný nebol.
Okrem toho by mal byť iPhone 15 Pro / 15 Ultra vôbec prvým modelom, ktorý zvládne nahrávanie videa v extrémne vysokom 8K rozlíšení. O tejto zmene sa hovorilo už v súvislosti so súčasným iPhonom 14 Pro / 14 Pro Max, no pravdepodobne kvôli dostatku inováciám ju Apple odložilo až na budúci rok.
Na komentovanie cien iPhonu 15 je v súčasnosti príliš skoro. Ako sme mohli vidieť aj pri iPhone 14, Apple muselo v Európe zdražieť z dôvodu poklesu hodnoty eura voči doláru, čo vyvolali najmä okolnosti spôsobené vojnou na Ukrajine.
Do septembra 2023 sa toho môže ešte veľa zmeniť a dokonca existuje pravdepodobnosť, že firma svoje ceny na starom kontinente zníži (ak sa euro svojou hodnotou dostane na vyššiu úroveň).
Takisto je tu, ale riziko, že iPhone 15 v USA zdražie, čo bude znamenať, že už k dnes vysokým čiastkam budeme musieť pripočítať ešte nejaké to eurko navyše. A to určite nikto z nás nechce. Navyše sa šepká, že Apple plánuje zdražovať najmä iPhone 15 Ultra, ktorý dostane množstvo funkcií a vyššie základné úložisko. Stále však ide skôr o „ranné špekulácie“.
Rovnako ako ceny, aj pamäťové varianty môžu zostať rovnaké ako dnes. Základný model by v prípade všetkých prevedení s výnimkou iPhonu 15 Ultra mohol štartovať na hranici 128 GB, pričom vlajková loď dostane hneď 256 GB úložisko.
Vrcholové verzie sa potom zastavia na hranici 512 GB, respektíve 1 TB. Tu sa zatiaľ neočakávajú žiadne rozdiely v porovnaní s iPhonom 14 / 14 Pro.
Apple nás v roku 2022 mierne zaskočilo, keď predstavilo iPhone 14 počas prvého septembrového týžňa. Mediálny event sa totiž dlhé roky odohrával až počas druhého alebo tretieho septembrového týždňa.
Nič to, ale nemení na veci, že firma môže v roku 2023 použiť totožnú stratégiu. Ak by iPhone 15 prišiel v rovnakom období ako predchodca, predstavenie prebehne už v utorok 5. septembra 2023.
Ak šlo, ale o jednorázovú zmenu, oveľa pravdepodobnejšie je, že iPhone 15 príde 12. alebo 19. septembra 2023. V súčasnosti je však zamýšľanie sa nad presným dátumom predstavenia pomerne zbytočné.
Toto je zatiaľ všetko, čo vieme o iPhone 15. Tento článok budeme samozrejme neustále aktualizovať o ďalšie skutočnosti, nakoľko nás obrovské množstvo únikov ešte len čaká. Dajte nám vedieť do komentára, čo od tohto zariadenia očakávate vy. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory!
Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?
Instagram Banner

Svetapple.sk je najväčší slovenský Apple magazín. Všetko, čo o Apple potrebuješ vedieť, nájdeš u nás na jednom mieste.
Každodenné info o firme Apple, zariadeniach iPhone, iPad, Mac, Apple Watch a ďalších. Apple návody, Apple recenzie, Apple novinky aj Apple servis. So všetkým ti poradíme na svetapple.sk.
Magazín svetapple.sk prevádzkuje spoločnosť Netspree s.r.o.
IČO: 48167657
DIČ: 2120076189
VAT: SK2120076189 ($7a, prenesenie daňovej povinnosti)
Kontaktný e-mail: redakcia@svetapple.sk

source