Len nedávno sme vás informovali, že Apple predstaví iPad Pro s OLED displejom v roku 2021. Posledné analytické predpovede majú ale iný názor. Podľa nich príde tento model až v roku 2022.
S poslednými informáciami prišiel koncom novembra kórejský web The Elec. Jeho redakcia tvrdila, že Apple predstaví iPad Pro s OLED displejom v prvej polovici roka 2021. Správa sa opierala o kvalitné zdroje v dodávateľských reťazcov, pričom Samsung a LG už mali na technológií pracovať. Analytici z Barclays žiaľ nesúhlasia.
Blayne Curtis, Thomas O’Malley, Tim Long a ich kolegovia predpokladajú, že Apple sa s inováciou chystá von až v roku 2022. Viacero médií sa v tejto chvíli zhoduje, že toto obdobie znie oveľa pravdepodobnejšie.
Klasické OLED displeje dnes nájdeme v širokej plejáde produktov. Spolieha sa na ne napríklad iPhone (vo viacerých verziách) či hodinky Apple Watch. Medzi hlavné výhody technológie patrí vysoká presnosť farieb, lepší kontrast a jas a v neposlednom rade významná úspora energie v porovnaní s LCD.
Je možné, že Apple sa nebude zameriavať na technológiu OLED ale rovno mini-LED, ktorá je ešte sofistikovanejšia. Pred iPadom Pro môže mať premiéru v počítačoch Mac (s pozmeneným dizajnom) či v hodinkách Apple Watch Series 7.
Posledná aktualizácia iPadu Pro prebehla začiatkom roka 2020. Okrem vyššie výkonu, o ktorý sa stará čip A12Z Bionic, ponúka aj ultraširokouhlú šošovky, LiDAR skener v zadnej časti a vylepšené mikrofóny.
Uvidíme, či sem Apple niečo pridá v roku 2021 alebo sa chystá na väčšiu „revolúciu“ až v roku 2022. Čo si myslite vy?


Svetapple.sk je najväčší slovenský Apple magazín. Všetko, čo o Apple potrebuješ vedieť, nájdeš u nás na jednom mieste.
Každodenné info o firme Apple, zariadeniach iPhone, iPad, Mac, Apple Watch a ďalších. Apple návody, Apple recenzie, Apple novinky aj Apple servis. So všetkým ti poradíme na svetapple.sk.
Magazín svetapple.sk prevádzkuje spoločnosť Netspree s.r.o.
IČO: 48167657
DIČ: 2120076189
VAT: SK2120076189 ($7a, prenesenie daňovej povinnosti)
Kontaktný e-mail: redakcia@svetapple.sk

source