Aplikácia AI Narration od spoločnosti Microsoft sa rozširuje na Android pre nevidomých používateľov

Obrázok k článku s názvom Aplikácia Microsoft AI Narration sa rozširuje na Android pre nevidomých používateľov

Fotografia : OpturaDesign ( Shutterstock )

Spoločnosť Microsoft v pondelok spustila aplikáciu Seeing AI na zariadeniach so systémom Android, čím rozširuje bezplatnú aplikáciu, ktorá rozpráva o svete miliónom ďalších nevidomých a slabozrakých používateľov. Seeing AI je teraz bezplatne k dispozícii v 18 jazykoch v obchode Google Play a budúci rok sa plánuje rozšíriť na 36 jazykov.

AI bola prvýkrát spustená pre IOS v roku 2017, čo používateľom umožňuje nasmerovať fotoaparát a počuť popis toho, čo vidí. Aplikácia identifikuje menu, číta knihy, rozpoznáva produkty a skenuje čiarové kódy. Dokáže tiež rozpoznať a uložiť tváre priateľov a poskytnúť odhad ich veku, pohlavia a výrazu.

Nová verzia pre Android bude mať všetky najnovšie aktualizácie vrátane generatívnych schopností AI na zhrnutie článkov a kladenie podrobných otázok o vašom okolí. Na svete sú 3 miliardy používateľov systému Android a technológia Seeing AI teraz pomôže viacerým používateľom ako kedykoľvek predtým.

Vidieť AI je jedným z mnohých produktov dostupnosti, ktoré využívajú silu generatívnej AI. Google v októbri vydal Lupu , ktorá pomáha slabozrakým používateľom priblížiť si najmenšie detaily sveta okolo nich. Lupa tiež umožňuje používateľom pridať farebné filtre na zvýšenie kontrastu, čím sa zlepší viditeľnosť drobných detailov.

Generatívna AI má extrémny potenciál zvýšiť dostupnosť pre ľudí so zdravotným postihnutím. Harvard Business Review zistil, že 386 miliónov ľudí v produktívnom veku na celom svete má zdravotné postihnutie a nezamestnanosť v tejto skupine je zhruba 80 % . Generatívna AI, ak je správne nasadená, by mohla dramaticky vyrovnať podmienky pre ľudí so zdravotným postihnutím. Umelá inteligencia ponúka v porovnaní so zvyškom sveta obrovský vplyv na túto komunitu a aplikácie ako Seeing AI dláždia cestu.

source