Texaská stredná škola opäť pozastavila čierneho študenta kvôli Locsovi

Darryl George, texaský stredoškolák , ktorý žaloval svoju školu za to, že ho diskriminovala za to, že má lokácie, bol v utorok po návrate do školy pozastavený. Dôvod tentokrát? Dĺžku jeho vlasov potvrdila Georgova hovorkyňa Dr. Candice Matthewsová.

Nové disciplinárne opatrenie zo strednej školy Barbers Hill prišlo okamžite po tom, čo absolvoval 48-dňový pobyt v disciplinárnom alternatívnom vzdelávacom programe (DAEP) za údajné „viacnásobné porušenie pravidiel školského areálu a triedy“, uvádza škola.

V októbri Georgova právnička Allie Booker pre Rolling Stone povedala, že Darrylov trest DAEP je priamou odvetou za jeho žalobu proti Barbers Hill Independent School District. Septembrový oblek obviňuje Georgeovu školu z toho, že sa zamerala na účes černošského študenta s diskriminačným oblečením a politikou úpravy. Čierne vlasy sú v Spojených štátoch dlho diskriminačným miestom, pretože organizácie a profesionálne prostredie ich často považujú za neupravené alebo rušivé.

31. augusta Georgea vytiahli z triedy a povedali mu, že jeho dredy porušujú školskú politiku. Dress code na Barbers Hill High School hovorí, že vlasy študentov nemôžu byť „nazbierané alebo nosené v štýle, ktorý by umožnil, aby vlasy siahali pod hornú časť goliera trička, pod obočie alebo pod ušné lalôčiky, keď sa spustia. .“ Georgeove lokše siahajú za golier košele, ale sú spletené nad jeho lalokmi.

Keď si George odmietol ostrihať vlasy, v žalobe sa tvrdí, že bol „neeticky obťažovaný“ zamestnancami školy, držaný v škole a zamedzený prístup k bezplatnému obedu. Georgov právnik Booker tvrdí, že kroky školy porušujú CROWN Act , zákon prijatý v Texase, ktorý zakazuje „ diskrimináciu založenú na rase alebo ochranných účesoch“.

Po správe o jeho prerušení v škole v utorok predseda texaského legislatívneho výboru černochov Ron Reynolds pre Rolling Stone povedal, že škola „konala v zlej viere“ tým, že naďalej diskriminovala černošských študentov pre ich vlasy.

„Duch zákona The CROWN Act bol schválený na ochranu študentov ako DeAndre Arnold a Darryl George z Barbers Hill, ktorí ich diskriminovali pre ich ochranný účes bez ohľadu na dĺžku,“ povedal v utorok Reynolds. "Na najbližšej legislatívnej schôdzi predložím pozmeňujúci a doplňujúci návrh k návrhu zákona, ktorý sa bude konkrétne zaoberať dĺžkou, aby sa zastavil ich pretextový argument nedodržiavania zákona o korune."

"Konajú v zlej viere, aby pokračovali v diskriminácii afrických amerických študentov," dodal.

Texas je jedným z 24 štátov, ktoré prijali verziu zákona CROWN Act, ale žaloba tiež obviňuje štátnych úradníkov z nedostatočného presadzovania zákona. Poznamenáva tiež, že nikto nekomentoval Georgeove vlasy až do 31. augusta, jeden deň predtým, ako vstúpil do platnosti Texaský zákon CROWN.

Stredná škola Barbers Hill požiadala okresný súd v Texase, aby spresnil, či zákon CROWN obsahuje pravidlá týkajúce sa dĺžky vlasov. Vo vyhlásení pre ABC13 školská štvrť tiež dodala , že sa zdržia „zvýšenia“ Darrylovho trestu, kým sa čaká na rozhodnutie súdu – vyhlásenie Booker aj jeho matka Darresha tvrdia, že škola sa vrátila a poslala Darryla na disciplinárny program.

Trendy

"Cíti sa, ako keby bol v klietke, ako keby bol vo väzení," povedala Georgova mama Darresha pre Rolling Stone v októbri. "Je to ako keby bol zamknutý." Už zaostával. A teraz sa snaží dohnať a je to ťažké, keď už ste pozadu.“

"Jeho miesta predstavujú jeho korene, predstavujú jeho dušu, jeho predkov, jeho odkaz," dodala. "Je to jeho kultúra." Nielenže má svoje lokše vo vlasoch, ale vlasy svojich predkov má votkané do končekov vlasov. Takže odrezanie ich znamená odrezanie ich z jeho života. A to nie je fér od niekoho žiadať, aby to urobil."

source

Publikované
Kategorizované ako Hudba