Spoločnosť HP Inc. predstavila nové zariadenia a riešenia uľahčujúce spoluprácu aj tvorbu, ktoré používateľom umožňujú pracovať a tvoriť kdekoľvek.
Hybridný spôsob práce si žiada viac ako len možnosť spolupracovať a zostávať v kontakte. Vyžaduje, aby technológie používateľom ponúkali ten istý zážitok bez ohľadu na to, kde sa práve nachádzajú. Ľudia teraz majú možnosť pracovať, odkiaľ im to práve vyhovuje, ale to nič nemení na očakávaniach kladených na ich pracovné výsledky. Používatelia potrebujú, aby ich bolo dobre a zreteľne vidieť aj počuť, aby mohli odvádzať produktívnu prácu a mohli sa inšpirovať.
„Hybridný spôsob práce zmenil všetko. V dnešnej dobe sme získali väčšiu slobodu byť produktívni a kreatívni odkiaľkoľvek,“ uviedol Alex Cho, prezident divízie Personal Systems spoločnosti HP Inc. „Naše inovácie v oblasti hardvéru, softvéru i poskytovaných riešení prinášajú používateľom všetko potrebné na to, aby mohli úspešne fungovať v hybridnom svete. Poskytujú im prostredie, v ktorom môžu produktívne a tvorivým spôsobom realizovať tie najinšpiratívnejšie myšlienky.“
Zmysluplná spolupráca v hybridnom prostredí
V nadväznosti na nedávne uvedenie riešenia HP Presence[1] predstavila spoločnosť HP nové zaujímavé funkcie, prinášajúce ešte kvalitnejšie videokonferencie. Používatelia teraz získavajú možnosť vylepšiť svoj obraz na obrazovke a prispôsobiť si, ako sa budú na schôdzkach prezentovať, pomocou filtra vzhľadu. Aplikácia myHP im k tomu ponúka jednotný ovládací panel, ktorý umožňuje ovládať a prispôsobiť si prácu s počítačom – napríklad použiť jedným kliknutím zvolené nastavenie videa vo všetkých aplikáciách pre videokonferencie. Spoločnosť HP tiež sprístupnila pokročilú technológiu pre spoluprácu v širšej škále produktov vo svojom portfóliu vrátane počítačov EliteBook 800 G9 Series, EliteBook 1000 G9, ZBook Firefly G9, zakrivených monitorov Z40c a Z34c G3 a najnovších počítačov Elite Dragonfly. Od 5Mpx kamier s funkciou HP Auto Frame až po filtre na redukciu šumu, založené na umelej inteligencii a technológii dynamického vyrovnávania hlasu – HP Presence prináša lepší spôsob, ako byť vidieť, počuť a ​​zdieľať nápady, aj pracovníkom mimo zasadacej miestnosti.
Spoločnosť HP rozšírila svoje portfólio zariadenia Elite Dragonfly a posunula možnosti spolupráce na úplne novú úroveň. Reagovala tým na požiadavky zákazníkov ohľadom prémiových mobilných zariadení, určených na hybridnú prácu. Tieto zariadenia sa radia medzi absolútnu špičku aj vo sfére udržateľnosti, pretože sa vyrábajú z recyklovaného horčíka, hliníka a plastov, ktoré by inak skončili v oceáne.[2]
HP Elite Dragonfly G3 so systémom Windows 11 umožňuje mobilným profesionálom maximálne sa zapojiť do každého stretnutia. HP Elite Dragonfly G3, postavený na procesoroch Intel 12. generácie, je so svojou hmotnosťou pod 1 kg[3] ľahký doslova ako pierko a je k dispozícii v odtieni bridlicovo modrej alebo prírodnej striebornej. Notebook HP Elite Dragonfly G3 ponúka konvertibilnú konštrukciu a je vybavený 13,5″ obrazovkou, ktorá vďaka svojej výške, danej pomerom strán 3:2, zároveň používateľom umožňuje byť stále produktívna. Notebook Elite Dragonfly, ktorého funkcie ďalej vylepšuje riešenie HP Presence, ponúka mimoriadne široké možnosti spolupráce, k čomu prispieva technológia Audio by Bang & Olufsen a štyri diskrétne reproduktory, ktoré spoločne vytvárajú pohlcujúci zvuk, technológia HP Dynamic Voice Leveling, ktorá automaticky optimalizuje čistotu hlasu, a funkcia redukcie šumu 2.0 založená na umelej inteligencii, ktorá vylepšuje zvuk tak, aby bolo používateľom rozumieť aj napriek nasadenému rúšku či respirátoru. Batéria prístroja je vybavená funkciou inteligentného nabíjania, pretože sa dokáže učiť zo spôsobu, akým je notebook používaný, a optimalizuje spotrebu energie. Robustnú ochranu proti malwaru a hackerom poskytuje riešenie HP Wolf Security for Business.[4]
Hybridný spôsob práce znamená, že ako zasadacia miestnosť môže poslúžiť akýkoľvek priestor. Či už sa práci venujete z domu, z kancelárie alebo niekde na cestách, môžete s ostatnými spolupracovať, akoby ste sa nachádzali v rovnakej miestnosti. Prispieva k tomu realistický obraz a čistý zvuk, o ktoré sa postará niektorý z piatich nových konferenčných monitorov, navrhnutých s cieľom vytvoriť produktívne pracovné prostredie, v ktorom sa vám bude dobre spolupracovať a nebudú vás rozptyľovať akékoľvek rušivé vnemy.
Konferenčné monitory HP E24m, E27m a E34m sú najpokročilejšie konferenčné monitory na svete,[5] ktoré vám vo vašom pracovnom priestore umožnia uskutočňovať čo najautentickejšie schôdzky, kedy sa s ostatnými stretávate tvárou v tvár. Vďaka 5Mpx webovej kamere s možnosťou naklápania, vylepšeným senzorom osvetlenia, prihlasovania pomocou Windows Hello, mikrofónom s potlačením šumu a predným reproduktorom sa budete môcť pri každom videohovore prezentovať v tom najlepšom svetle. Tieto monitory spĺňajú viac ako 200 kritérií kvality a nesú certifikáciu pre použitie s platformou Zoom, preto si môžete byť istí, že vás bude vďaka vysoko kvalitnému obrazu a zvuku dobre vidieť aj počuť. Keď sa presúvate z jednej miestnosti do druhej, jednoducho pripojíte celú zostavu jedným káblom USB-C®[6] a nebudete mať na stole neporiadok. Pokiaľ ide o váš celkový komfort, chráňte svoje oči pomocou technológie HP Eye Ease s trvale zapnutou funkciou potlačenia modrej zložky svetla a pracujte pohodlne vďaka štvorcestnej ergonómii.
Monitory HP M24 a M27 s webovou kamerou sa ideálne hodí na komunikáciu s priateľmi a rodinou alebo na učenie z domova vďaka 5Mpx webovej kamere, predným reproduktorom a mikrofónom s funkciou potlačenia šumu. Pripojte svoje zariadenie jediným káblom USB-C® a získate bezproblémové pripojenie k akémukoľvek chromebooku s certifikáciou Works With Chromebook.
Každá spoločnosť potrebuje, aby jej zamestnanci boli produktívnejší, lepšie navzájom spolupracovali a aby boli dobre zabezpečení pri práci v novom hybridnom svete. Medzi ďalšie nové zariadenia so systémom Windows 11, vytvorené s ohľadom na túto skutočnosť, patria:
Expandujte všade tam, kam vás môže zaviesť vaša novo nájdená inšpirácia
V dnešnom hybridnom svete používame viacero zariadení a pri práci neustále prechádzame z jedného na druhé. Striedame pritom náhle okamihy kreativity, ktoré môžu prichádzať, keď sme práve na cestách, s dobou dlhšieho sústredenia pri pracovnom stole. Tvorivé osobnosti potrebujú v tomto novom prostredí digitálne riešenia, ktoré sú dostupné, konzistentné, vzájomne sa dopĺňajú a umožňujú nepretržitú prácu.
Medzi ďalšie nové zariadenia a príslušenstvo pre tvorcov patrí:
Ďalšie informácie o novinkách HP oznámených na veľtrhu CES 2022 nájdete v HP Press Center.
Ceny a dostupnosti
[1] Vybrané produkty HP sú rozšírené o funkciu HP Presence. Funkcia sa líši podľa platformy.
[2] 5 % krytu reproduktora podľa váhy sa skladá z plastov, ktoré by inak skončili v oceánoch.
[3] Skutočná hmotnosť sa bude líšiť podľa konfigurácie. Nedotykové panely s HP Sure View Reflect, WWAN, 6-článková batéria, 512GB SSD alebo vyššia a viac ako 8GB pamäť a NFC nie sú k dispozícii pri konfiguráciách začínajúcich na menej ako 1 kg.
[4] HP Wolf Security for Business vyžaduje Windows 10 alebo vyššie, obsahuje rôzne funkcie zabezpečenia HP a je k dispozícii na produktoch HP Pro, Elite, RPOS a Workstation. Zahrnuté funkcie zabezpečenia a požiadavky na operačný systém nájdete v podrobnostiach produktu.
[5] Na základe internej analýzy monitorov s webovými kamerami, reproduktormi a mikrofónmi spoločnosti HP. Najpokročilejšie na základe fyzickej integrácie kamery s rozlíšením 5Mp alebo vyšším, integrovaných mikrofónov s automatickým potlačením hluku, integrovaných reproduktorov 2x5W alebo väčšej, vertikálneho naklonenia kamery (nezávisle na monitore), IR senzora Windows Hello a vyskakovacieho okna pre súkromie, k 4. januáru 2022.
[6] Kábel DisplayPort™ nie je súčasťou dodávky. Monitory sa dodávajú s jedným káblom USB-C™ na pripojenie počítača as napájacím káblom pre monitor.
[7] K dispozícii sú štyri 4K monitory predkonfigurované s grafikou NVIDIA® RTX 3060, 3060 Ti, 3070, 3070 Ti, 3080, 3080 Ti.
[8] Viacjadrový procesor je navrhnutý na zlepšenie výkonu určitých softvérových produktov. Nie všetci zákazníci alebo softvérové aplikácie budú nutne ťažiť z používania tejto technológie. Výkon a frekvencia hodín sa budú líšiť v závislosti od pracovnej záťaže aplikácie a od konfigurácie hardvéru a softvéru. Číslovanie, značka alebo pomenovanie spoločnosti Intel nie je meradlom vyššieho výkonu.
[9] Na základe internej analýzy HP certifikovaných pracovných staníc mini ISV s objemom >3 l, najmenej tromi certifikáciami ISV, s konfigurovateľnou profesionálnou grafikou a so špecializovanou značkou pracovných staníc. Výkon je založený na procesore, grafike, pamäti a napájacom zdroji. K marcu 2022.
[10] Voliteľná, konfigurovateľná funkcia, ktorú je nutné nakonfigurovať pri nákupe.
Ďalšie tlačové správy >>

source