Na Apple Watch sa už pripravuje ďalší konkurent. Google finišuje s prípravami svojich vlastných inteligentných hodiniek. Predstaví ich na budúci rok a volať by sa mohli Pixel Watch. Toto o nich momentálne vieme.
Podľa najnovšej správy internetového portálu Business Insider plánuje spoločnosť Google na budúci rok predstaviť svoje prvé inteligentné hodinky, čo naznačuje, že sa v tomto segmente už nebude zaoberať iba softvérom ale aj hardvérom.
Firma doposiaľ vyvinula „iba“ operačný systém wearOS, ktorý v spolupráci so Samsungom a ďalšími výrobcami implementovala do ponuky inteligentných hodiniek.
Na budúci rok však Google plánuje uviesť svoje prvé hodinky s kódovým označením „Rohan„, ktoré budú podľa správy disponovať elegantným zaobleným dizajnom bez rámikov.

Ešte začiatkom apríla o tomto produkte hovoril aj leaker Jon Prosser (presnosť 73,9 % pri 207 únikoch). Jeho informátori však tvrdili, že zariadenie by teoreticky mohli prísť už v októbri 2021, čo sa napokon nepotvrdilo.
Všetko však mohla ovplyvniť aj aktuálna situácia na trhu, súvisiaca s nedostatkom čipov.
Označenie „Pixel Watch“ by dokonalo zapadalo do produktovej línie spoločnosti Google avšak v súčasnosti nikto nevie, či bude naozaj použité. Pokiaľ by sa tak stalo, išlo by o veľmi podobný názov ako majú Apple Watch.
Inteligentné hodinky by mali byť schopné sledovať zdravie a tiež kondíciu používateľa. S tým súvisí aj prítomnosť niekoľkých zdravotných senzorov. Tie ale zatiaľ neboli špecifikované.
V správe od portálu Bussiness Insider sa tiež uvádza, že Google chce zamerať svoje hodinky na masy. To by sa však nemalo týkať iba ich ceny ale aj veľkosti.
Predpokladá sa, že displej Pixel Watch bude dostatočne veľký na to, aby sa dal pohodlne používať aspoň pre 90 % populácie. Zariadenie by sa malo dostať do predaja už na jar 2022.
Instagram Banner


Svetapple.sk je najväčší slovenský Apple magazín. Všetko, čo o Apple potrebuješ vedieť, nájdeš u nás na jednom mieste.
Každodenné info o firme Apple, zariadeniach iPhone, iPad, Mac, Apple Watch a ďalších. Apple návody, Apple recenzie, Apple novinky aj Apple servis. So všetkým ti poradíme na svetapple.sk.
Magazín svetapple.sk prevádzkuje spoločnosť Netspree s.r.o.
IČO: 48167657
DIČ: 2120076189
VAT: SK2120076189 ($7a, prenesenie daňovej povinnosti)
Kontaktný e-mail: [email protected]

source