sobota, 3 júna, 2023
ÚvodVeda a technikaFakturujte z mobilu a budete mať prehľad o svojom podnikaní aj na...

Fakturujte z mobilu a budete mať prehľad o svojom podnikaní aj na cestách


Vystavujete faktúry zo svojho pracovného PC? Prečítajte si výhody appky do mobilu.

Faktúru vystavíte hneď po stretnutí s klientom, úhradu si overíte v rade pri pokladni, alebo cestou na autobus skontrolujete, ako sa vášmu podnikaniu darí. A nemusíte kvôli tomu ani otvárať notebook. Vďaka mobilnej fakturačnej appke máte prehľad o podnikaní stále pri sebe vo vrecku.

Pomocou mobilného telefónu komunikujete s priateľmi a obchodnými partnermi, nakupujete na internete, objednávate si jedlo alebo plánujete svoj voľný čas. A vďaka fakturačným aplikáciám z neho dnes pohodlne vybavíte aj fakturáciu.

Napríklad on-line fakturačná služba iDoklad je prispôsobená práci aj na počítači, aj na mobile. Na pohodlnú fakturáciu vám stačí iba inteligentný mobil s dátami alebo pripojením k wi-fi.

Výhody fakturačných programov v mobile

Podnikatelia najviac oceňujú, že faktúru vystavia za pár sekúnd. Vyhovuje im aj okamžitý prehľad o financiách. Niektoré fakturačné programy totiž umožňujú prepojenie s bankou. Hneď ako zákazník uhradí faktúru, program na faktúry ju podľa variabilného symbolu spáruje a označí za zaplatenú.

Takže po spustení aplikácie v mobile okamžite viete:

  • koľko faktúr vám odberatelia zaplatili,
  • koľko peňazí od klientov v najbližšej dobe dostanete,
  • ktoré faktúry sú po splatnosti.

Ak si v nastavení aplikácie povolíte upozornenia na prichádzajúce úhrady, budete mať informácie o prichádzajúcich platbách z prvej ruky.

Napríklad mobilná aj webová aplikácia iDokladu fungujú v cloude. Len čo v mobile vytvoríte nový doklad, prepíše sa aj do webovej verzie. Platí to tiež naopak. Všetko je synchronizované, takže si vo fakturácii ľahko udržíte poriadok.

Faktúru vystavíte pomocou pár kliknutí

Na vytváranie faktúr stačí, keď vyplníte IČO odberateľa, koľko peňazí fakturujete a za čo. Zvyšok údajov doplní iDoklad automaticky. Hneď ako doklad vystavíte, môžete ho klientovi rovno poslať na preplatenie.

Pravidelné faktúry: automatizujte, čo sa dá

Ak vystavujete faktúru každý mesiac tomu istému klientovi na rovnakú sumu, uľahčíte si v iDoklade prácu vďaka pravidelným faktúram. Stačí, keď pri fakturácii nastavíte dátum prvého vystavenia faktúry a počet opakovaní, napríklad raz za mesiac.

Mobilná aplikácia ju potom každý mesiac vystaví automaticky a hneď odošle zákazníkovi. Funkcia vám príde vhod, ak fakturujete mesačný paušál. Napríklad ak ste:

  • správca PPC kampaní,
  • IT správca firemnej siete,
  • mentor alebo konzultant.

Limity fakturačných aplikácií

Fakturačné aplikácie pre mobily majú oproti webovým verziám zvyčajne určité obmedzenia. Niektoré pokročilé funkcie sú bežne dostupné len z desktopovej verzie.

Foto_clanek_idoklad5.jpg

Na detailnú finančnú analýzu sa viac hodí obrazovka stolného počítača (prípadne notebooku), nie malý displej mobilu. Foto: iDoklad

Programy na faktúry majú zvyčajne základnú bezplatnú verziu pre drobných podnikateľov, ale aplikáciu na mobily ponúkajú len používateľom platených verzií. iDoklad však poskytuje aj tým najmenším podnikateľom v začiatkoch podnikania prístup do mobilnej aplikácie zadarmo.

Informačný servis

source

RELATED ARTICLES

Most Popular