Shiba Inu coin (SHIB), kryptomena inšpirovaná známym Dogecoinom, v stredu zaznamenala prudký nárast. Stalo sa tak krátko po tom, ako Elon Musk na Twitter zavesil fotku svojho shiba inu.
Ako píše server Business Insider odvolávajúci sa na údaje Coingecko, hodnota Shiba Inu coin v stredu vzrástla o 65 %, konkrétne na 0,00002223 amerického dolára. Predtým údajne zaznamenala ešte prudkejší, konkrétne 80-percentný rast. Celkovo si za posledných 7 dní mala kryptomena prilepšiť o približne 220 %.
SHIB vznikol v roku 2020 ako “meme token”, podobne ako Dogecoin, ktorý pre jeho tvorcov slúžil ako inšpirácia.
Floki Frunkpuppy pic.twitter.com/xAr8T0Jfdf
Elon Musk už niekoľkokrát v minulosti dokázal, že jeho vplyv na kryptomeny je skutočne obrovský. Ich hodnoty dokáže zmeniť len niekoľkými slovami, teraz mu dokonca postačila jediná fotka. Aj vďaka nemu celková trhová kapitalizácia kryptomeny SHIB, čiže celková hodnota existujúcich mincií, prekročila hranicu 11 miliárd dolárov. Podaľ Coinmarketcap sa nachádza v prvej dvadsiatke najväčších kryptomien súčasnosti.
To však nie je všetko. Nárast na hodnote zaznamenal aj Dogecoin, ktorého hodnota v stredu dosiahla 0,24590 amerického dolára. V priebehu posledného týždňa si prilepšila o približne 25 %.
Napíšte niečo a stlačte Enter pre spustenie hľadania. Stlačte Esc pre zrušeniel.

source