Večer plný kvalitnej hudby, ktorá vás nenechá postávať v kúte a dupkať si do rytmu nohou, ale donúti vás neodísť z parketu od večera až do svitania. To a ešte viac sľubujú organizátori jednodňového džezového festivalu ZSE Jazz Night. Jeho 6.ročník sa koná v piatok trinásteho v bratislavskej design factory.
O 20. hodine odštartuje večer DJ Code. Vystrieda ho nemecká kapela Cécile Verny Quartet. Skladby albumu Fear & Faith v podaní džezovej speváčky francúzsko-afrického pôvodu Céline Verny v sebe spájajú ráznosť, báseň aj citlivé vyjadrenie pocitov a myšlienok. Skladby, ktoré zaznejú, vznikali podľa slov členov vyťaženej kapely na pódiách, v hotelových izbách a všade medzi tým. Dokonca aj pracovný názov prezentovaného albumu znel pôvodne The Hotel Room Session.
Jedenásť energiou sršiacich džentlmenov v oblekoch, to je Kormac’s Big Band. Vizuálnymi hrami a tanečnými rytmami rozprúdil poctivý big band s dychovou sekciou, združený okolo DJ Kormaca, zábavu na prestížnych hudobných festivaloch ako Glanstonbury, Bod y& Soul, The Electronic Picnic či The Big Chill. Určite pobavia aj v Bratislave.
Milovníkov elektroswingu a nujazzu poteší talianska kapela Gabin. Jej hudbu poznajú aj filmoví a seriáloví fanúšikovia – počuli ju hoci vo Fantastickej štvorke aj v seriáli Sex v meste. Členovia kapely Massimo Bottini a Filippo Clary spolupracovali v priebehu svojej kariéry aj s takými hudobníkmi ako Dee Dee Bridgewater či Chris Cornell. Ich vystúpenie v design factory sľubuje dlhú noc hudby, ktorá publikum doslova nabije.
Kto vydrží a pretancuje všetky koncerty, dočká sa after-party, ktorá potrvá až do rána. Naštartuje ju DJ Kormac. Nedávno dokončil nový album, takže sľubuje čerstvý audio-viuálny zážitok. Pred svitaním sa do hrania opäť pustí nuspiritový DJ Code. S východom slnka sa bude rozdávať horúca káva a croissanty.
© Autorské práva vyhradené
a získajte užitočné informácie na každý deň
© OUR MEDIA SR a. s. 2022. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ, viac info.

source