pondelok, 27 marca, 2023
ÚvodŠportDo finále EUHL postúpila Banská Bystrica, čeliť bude trenčianskym Gladiátorom

Do finále EUHL postúpila Banská Bystrica, čeliť bude trenčianskym Gladiátorom

Finálová dvojica aktuálneho ročníka Európskej univerzitnej hokejovej ligy (EUHL) je známa. O Sekeráš Trophy zabojuje víťaz základnej časti a síce UMB Hockey team Banská Bystrica, jeho súperom bude obhajca trofeje Gladiators Trenčín. V poslednom kole play-off sa tak stretnú tímy, ktoré po základnej časti skončili na prvom a druhom mieste.

Práve toto ich umiestnenie im zaručilo automatický postup do semifinále. V ňom zverenci Braňa Jánoša, Gladiators Trenčín, narazili na UHT Sabers Oswiecim. Prvý vzájomný zápas patril poľskému tímu, no v sérii viac neuspel. Rovnako 3:1 vyhrali semifinálovú sériu hráči banskobystrického tímu, ktorí zdolali rumunskú Sapientiu U23.

51_res.jpg

Foto: Tomáš Somr

Finalisti, Trenčín a Banská Bystrica, narazili na seba v základnej časti dvakrát. Hneď v úvode sezóny porazila UMB Gladiátorov 7:3, naopak v predposlednom kole sa vo vzájomnom stretnutí viac darilo Trenčanom, keď zvíťazili 6:3. Z pohľadu Bystričanov išlo o ich jedinú prehru v základnej časti.

Konfrontácia týchto dvoch celkov bude znamenať reprízu finále spred 2 rokov, kedy sa o majstrovi EUHL rozhodlo až v predĺžení posledného možného zápasu. Kto sa bude zo Sekeráš Trophy tešiť tento rok, sa dozvieme v priebehu najbližších dní.

Informačný servis

source

RELATED ARTICLES

Most Popular