Oba telefóny zrejme budú predstavené v dohľadnej dobe.
Čínske Xiaomi by mohlo čoskoro predstaviť ďalšie mobilné novinky. Hovorí sa napríklad o smartfóne Xiaomi 12 Lite, pripomína web Xiaomiui.net.
Smartfón by sa mal zaradiť do línie produktov, ktorá už zahŕňa Xiaomi 12, Xiaomi 12 Pro a Xiaomi 12X. Novinka nesie kódové označenie „L9 taoyao“.
Na webe sa už objavili aj rendery očakávaného telefónu a tiež vybrané parametre. Novinka by mala disponovať 6,55-palcovým 3D zakriveným OLED panelom, pričom bude vyššia ako základný model Xiaomi 12. Spomína sa podpora obnovovacej frekvencie 120 Hz a Full HD+ rozlíšenie.
Ďalej sa spomína použitie čipsetu z rodiny Snapdragon 700, zrejme pôjde o SD 778G+. Zadný trojitý fotoaparát má pozostávať zo 64Mpx hlavného modulu. Podľa všetkého bude využívať senzor Samsung ISOCELL GW3. K tomu sa zrejme pridá ultraširokouhlý a makro foťák nejasných parametrov. Chýbať však má optická stabilizácia obrazu.
Nové informácie sa objavili aj ohľadne očakávanej novinky „Xiaomi Redmi Note 10A“, pripomína napríklad web GSMArena.com.
Zariadenie má ponúknuť 6,53-palcový IPS LCD displej s nižším HD+ rozlíšením (1 600 x 720 pixelov). V útrobách zrejme nájdeme čipset Helio G25, párovaný s 2 – 4 GB RAM a do 128 GB flash priestoru.
Uvádza sa aj batéria s kapacitou (cca.) 4 900 mAh či 13Mpx hlavný foťák a 5Mpx selfie kamera. Chýbať nemá ani snímač odtlačkov prstov či slot na SD karty.
Zariadenie má mať rozmery 164,9 × 77 × 9,0 mm.
Tento článok môžu vďaka naším podporovateľom čítať všetci zadarmo. Pridajte sa k nim teraz aj vy a získajte mnoho benefitov.
Zostaňte v obraze, všetky dôležité novinky vám zašleme na váš e-mail.

source