Bratislavská Nová Cvernovka bude v stredu 17. novembra miestom Koncertu pre všímavých. Vystúpi David Koller s kapelou, The Pau z poľskej alternatívnej scény, aj punková kapela The Wilderness a DJ Mooshak.
Výročie Nežnej revolúcie si na ňom pripomenú český spevák a skladateľ David Koller s kapelou, zástupkyňa poľskej alternatívnej scény The Pau, punková kapela The Wilderness a DJ Mooshak. Súčasťou akcie bude aj nehudobný program, ktorý odštartuje o 17.30 h premietaním filmu Komúta. TASR informoval PR manažér Anton Repka.
Dokument Komúna režiséra Jakuba Julényho zachytáva cez spomienky na Marcela Strýka prostredie košického undergroundu v období normalizácie a aktivity ŠtB proti ľuďom z tejto komunity. Súčasťou Koncertu pre všímavých bude aj debata, v ktorej na tému „Hudobníci by mali hrať a nemiešať sa do politiky“ budú hovoriť David Koller a Denis Bango.
Analogicky má byť podľa organizátorov poňatá aj druhá debata „Vizuálne umelkyne by mali tvoriť a nemiešať sa do politiky“, v ktorej sa stretnú výrazné osobnosti súčasného vizuálneho umenia Ilona Németh a Emília Rigová. „Šéf breznianskeho klubu Bombura Maroš Pavúk predstaví svoju knihu Bluesman v koberci, ktorá zachytáva jeho zážitky z cestovania za hudbou pred rokom 1989 i po ňom,“ dodal Repka. Vstup na podujatia je len pre plne zaočkovaných.
Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.
a získajte užitočné informácie na každý deň
© OUR MEDIA SR a. s. 2022. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ, viac info.

source