Obľúbená krajina na Jadrane sa tento rok chystá na veľký príliv českých turistov, dokonca by ich malo prísť dovolenkovať viac ako v roku 2019, ktorý sa doposiaľ považuje za rekordný. Vyplýva to zo záverov „Chorvátskeho dňa“ v Prahe, dvojdňového podujatia organizovaného kanceláriou Chorvátskeho turistického združenia v Českej republike.
Chorvátsko patrí už tradične medzi obľúbené turistické destinácie slovenských aj českých turistov a čoraz viac ich sem prichádza relaxovať aj mimo letných mesiacov – od začiatku tohto roka registruje Chorvátsko o 25 percent viac prenocovaní v porovnaní s rovnakým obdobím roku 2019.
Krajina má ambíciu stať sa v budúcnosti celoročnou destináciou s bohatou a rôznorodou ponukou na pobreží aj vo vnútrozemí a chce byť destináciou, ktorá priláka turistov rôznych vekových skupín, najmä mladých ľudí.
Chorvátsko sa okrem mora a krásnej prírody stáva destináciou s pridanou hodnotou, pretože ponúka turistom vyššiu úroveň zážitkov: neustále rozvíja segment luxusného cestovného ruchu, po ktorom sa zvyšuje dopyt.
Najviac príchodov však aj tak, samozrejme, očakáva Jadran v lete, počas júla a augusta. Najväčšími konkurentmi Chorvátska v boji o Českých klientov sú Grécko, Taliansko, Španielsko, Slovensko, Rakúsko a Nemecko, mnohých láka aj Turecko či Maďarsko.
© Autorské práva vyhradené
Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.
a získajte užitočné informácie na každý deň
© OUR MEDIA SR a. s. 2022. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ, viac info.

source