Chorvátsko je stále na zozname bezpečných krajín a môžete tam vycestovať bez nutnosti karantény po návrate.
Zdravie a bezpečnosť sú aj naďalej vysokou prioritou, v krajine sa neustále sleduje epidemiologická situácia a pravidelne sa vydávajú aktualizované odporúčania na udržanie minimálneho rizika pre obyvateľov a návštevníkov krajiny. Chorvátsko stále patrí medzi najbezpečnejšie destinácie v Európe a je jednou z mála destinácií v Stredomorí, kde sa cestovný ruch realizuje. Všetky ubytovacie a turistické zariadenia dodržiavajú najnovšie zdravotné a bezpečnostné opatrenia.
Na rýchly a plynulý vstup do Chorvátska je potrebné vyplniť formulár “Enter Croatia” na https://entercroatia.mup.hr/ . Po vyplnení formulára získate potvrdenie o registrácii, ktoré odporúčame mať vytlačené so sebou. Zrýchli a zjednoduší to prechod cez hranice.
Od začiatku roka do Chorvátska prišlo už viac ako 46-tisíc slovenských turistov, ktorí uskutočnili 278-tisíc prenocovaní. Vzostupný trend pokračuje aj v júli a tak počas prvých dvoch týždňov do Chorvátska prišlo viac ako 28-tisíc slovenských turistov, čo zodpovedá polovici celkových slovenských príjazdov. Najväčší nárast zaznamenali dovolenky na lodiach , čo ukazuje rast záujmu Slovákov o objavovanie Chorvátska plachtením pomedzi chorvátske ostrovy.
Slováci si najviac obľúbili Strednú Dalmáciu , Kvarner a Istriu . Väčšina turistov si za svoju cieľovú destináciu vyberala Vir, Rovinj, Crikvenicu, Zadar, Krk, Tučepi a Vodice.
Možnosti cestovania do Chorvátska sú rôznorodé – okrem obľúbenej cesty autom je tiež možné cestovať vlakom do Rijeky (Regiojet), autobusmi, ale aj letecky do Splitu (Air Explore).
Chorvátsko neustále aktualizuje opatrenia na zachovanie bezpečnosti a minimalizáciu rizika pre obyvateľov a návštevníkov krajiny a tak je v súčasnosti opäť povinné nosiť rúška v obchodoch a vo verejnej doprave.
Tešíme sa na vás a prajeme vám krásnu, zdravú a bezpečnú dovolenku v Chorvátsku !
Zostaňte v obraze, všetky dôležité novinky vám zašleme na váš e-mail.
Aktivujte si službu a dostávajte upozornenia na najdôležitejšie správy dňa

source