PRAHA – Sú známe ďalšie okolnosti! Český hudobník Jan Štrup (†39) koncom júna spáchal samovraždu. Dnes už je známe, že sa rozhodol obesiť sa. A to údajne pre veľké dlhy.
Jan Štrup, bývalý člen kapiel Rybičky 48, Divokej Bill či Medvěd 009, spáchal samovraždu 26. júna. To bola sobota. A až v pondelok ho našla jeho mama, ktorá sa s ním po telefonáte synovho zamestnávateľa márne pokúšala tiež spojiť. 

Český spevák SA OBESIL:

Galéria fotiek (5)

Zdroj: profimedia.sk

Dnes už vieme, ako sa Honza rozhodol z tohto sveta odísť. „Dlho sa nikomu neozýval, a tak ho jeho maminka objavila obeseného v jeho byte. Už dlho na tom nebol psychicky dobre,” povedal pre Aha! jeden z jeho kolegov. 
Spevák a gitarista sa zrejme na svoj čin nejaký čas chystal. V poslednom období totiž obvolal viacerých kamarátov a pozýval ich na stretnutie, čo u neho vraj nebolo príliš obvyklé. Štrupa aj po rokoch trápil vyhadzov z kapely Rybičky 48, no dôvodom jeho otrasného činu boli pravdepodobne existenčné problémy. 

Český spevák SA OBESIL:

Galéria fotiek (5)

Zdroj: Instagram JŠ

Ako zistil denník Aha! Jan kedysi zdedil dom aj nejaké peniaze, lenže evidentne nemyslel na budúcnosť. „Hovorilo sa, že išlo o milióny. On to ale všetko prežúroval, takže mu nakoniec zostali ohromné dlhy,” prezradil zdroj z hudobnej brandže. Podľa evidencie exekúcií činil jeho dlh 687 220 českých korún (cca 26 700 eur). 
Foto Doprajú vám všetko, na čo si len spomeniete. Sú milí, láskaví a zniesli by vám aj modré z neba. Predsa len to však má jeden … viac »
Kto by to bol povedal, že ak dáte dohromady určité potraviny, vznikne z toho bomba, ktorá zatočí s prebytočnými kilami? Skvele … viac »
Cez leto snáď každý z nás zamieri k vode, či už k jazeru, na kúpalisko, k moru alebo si napustíme bazén. Najdôležitejšia … viac »
Marián Turner je osobnosť, na ktorú môže byť naša kultúrna scéna hrdá, a to aj ďaleko za hranicami Slovenska. Jeho meno sa … viac »
HURGADA – Žralok v egyptskom prímorskom rezorte Hurgada napadol a smrteľne zranil ženu z Rakúska. Osemdesiatšesťročnej…
ŠIBENIK/TROGIR – Krajina, ktorá sa rozprestiera v severozápadnej časti Balkánskeho polostrova, doslova…
BRATISLAVA – Preverovať vlastnú myseľ v oblasti vedomostí a znalostí je dôležité celý život. Opakovanie…
HADDOCK – Mužovi z americkej Georgie sa naskytol jedinečný pohľad. Pri poštovej schránke uvidel, ako…
RALEIGH – Bývalá učiteľka dejepisu, z ktorej sa stala hviezda OnlyFans, prezradila, že čaká dieťa so…

source