Ekosystém Cardano sa opäť dostáva do širšieho povedomia investorov. Na základe nových skutočností môže natívny token ADA vzrásť až na úroveň 1 doláru.
Z hľadiska fundamentov patrí blockchain Cardano k najsilnejším projektom na trhu s kryptomenami. Svedčí o tom aj nedávna udalosť, keď počet natívnych tokenov ADA prekročil hranicu 7 miliónov. Ak si tento ekosystém udrží pôsobivú rýchlosť razenia, v polovici roku 2023 bude v obehu viac ako 10 miliónov tokenov ADA. Obdivuhodné výsledky dosahuje aj projekt Plutus, ktorý slúži na vytváranie inteligentných kontraktov. Podľa najnovšej aktualizácie spoločnosti Cardano Blockchain Insights, počet inteligentných kontraktov v roku 2022 vzrástol o viac ako 300 %.
As per data collected from #Cardano Blockchain Insights, the total number of smart contracts based on Plutus, a smart contracts platform by Cardano, stood at 3,791. The value represented a growth of 300% or 2,844 in 2022 after recording 947 smart contracts on 1 January.
— 🟩 Dr Martin Hiesboeck (@MHiesboeck) November 28, 2022

To však ani zďaleka nie je všetko. Cardano je taktiež lídrom vo vývojovej aktivite. Investori aj z tohto dôvodu sršia optimizmom. Podľa odborníkov je natívny token ADA vysoko podhodnotený a v budúcnosti naplno ešte ukáže svoj potenciál.
GitHub Daily Development Activity:
#1: 878 Cardano
#2: 836 Cosmos
#3: 607 Decentraland
#4: 529 Status
#5: 500 Ethereum
#6: 443 Uniswap
#7: 442 Filecoin
#8: 442 Polkadot/Kusama
#9: 356 Elrond
#10: 332 Stellar pic.twitter.com/axXHFu08az
— ProofofGitHub (@ProofofGitHub) November 30, 2022

 
V čase písania tohto článku sa token ADA obchodoval na úrovni 0,315 dolárov. Analytici vnímajú silu fundamentov natoľko, že očakávajú nárast až na 1 dolár. Cardano môže profitovať aj zo spolupráce s Elonom Muskom. Charles Hoskinson mu pred nedávnom prejavil podporu, keďže Musk má vraj všetky predpoklady na to, aby dokázal kryptomeny integrovať do Twitteru.
Tento proces by mohol výrazne naštartovať globálne prijatie kryptomien. Hoskinson však varoval Muska pred použitím blockchainu Dogecoin, ktorý podľa jeho slov nedisponuje technológiou pre škálovanie veľkého počtu používateľov.
Prečítaj si tiež: Burza Binance je absolútnou jednotkou na trhu, bude táto dominancia pokračovať?
Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

source