Zmeniť sa má aj paleta ponúkaných modelov.
Hoci nové modely z rodiny iPhone 13 od Apple sa ešte len pred pár dňami začali oficiálne predávať, už sa objavujú rôzne viac či menej potvrdené správy (alebo skôr fámy) o budúcoročných modeloch. Zrejme pôjde o líniu iPhone 14, pripomína web GSMArena.com.
Nové iPhony pre kalendárny rok 2022 by sa mali dočkať viacerých zmien, ktoré neboli implementované do tohtoročných modelov. Naznačujú to rôzne dobre informované zdroje, medzi ktorými je aj rešpektovaný analytik Ming-Chi Kuo. Ten zvykne mávať pomerne presné informácie zo zákulisia Apple.
Okrem iného by malo dôjsť k väčšej zmene v rámci displeja. Kritizovaný výrez by mal byť nahradený „priestrelom“, hoci ani toto riešenie nie je vždy prijímané zo strany používateľov kladne. Stále pomerne veľký výrez však pôsobí určite obstarožne.
To by malo zároveň znamenať, že Apple sa podľa všetkého odkloní od používania technológie Face ID a namiesto toho prejde na snímač odtlačkov prstov – však údajne nebude integrovaný v displeji (aj táto technológia býva často kritizovaná za svoju nižšiu presnosť či flexibilitu). Má byť integrovaný na bočnej strane zariadenia.
Mimochodom, už všetky modely budúcoročných iPhonov majú dostať OLED displeje s technológiou LTPO a obnovovacou frekvenciou variabilne nastaviteľnou do úrovne 120 Hz.
Zaujímavá má byť aj zadná strana telefónov, keďže modul fotoaparátu by už nemal vystupovať nad úroveň jej plochy. Niečo podobné sme tu mali naposledy ešte pri modeloch iPhone 5s.
Hovorí sa aj o zvýšení rozlíšenia pri senzoroch – doterajšie maximum 12 Mpx by sa údajne mohlo (pri hlavnom foťáku?) zvýšiť na 48 Mpx (s 2,5µm pixelmi pomocou binningu).
Zmien sa máme dočkať aj z pohľadu ponuky modelov. Už dlhšie sa hovorí o tom, že najmenší model „mini“ bol uvedený v tomto roku naposledy. Apple však má stále uviesť kvarteto modelov, ale v odlišnom garde. Najmenší iPhone mini má nahradiť model iPhone 14 Max. V praxi to má znamenať, že existovať by mali iPhony len s dvomi uhlopriečkami: 6,1 a 6,7 palcov, avšak budú sa líšiť konfiguráciami, keďže Pro modely budú len dva z nich.
Iné zdroje uvádzajú, že Apple má zároveň predstaviť budúci rok „základný“ iPhone pre cenovo citlivejších zákazníkov. Čiže v podstate novú generáciu v rámci ponuky iPhone SE. Ponúknuť by mala starší dizajn s LCD panelom, avšak s 5G konektivitou.
Stále však ide len o neoficiálne informácie, ktoré sa môžu ešte zmeniť. Napríklad aj tým, že Apple sa sama rozhodne pre iné riešenie, resp. len jedno z navrhovaných riešení.
Zostante v obraze, všetky dôležité novinky vám zašleme na váš e-mail.

source